Možnosti jsou stále čtyři – rakouský Hypo Niederösterreich, dánský FCK Handbold A/S, španělské družstvo Orsan Elda Prestigio a černohorská Buducnost T-Mobile Podgorica.

„Los dopadl vcelku dobře. V každém případě do Olomouce přijede špičkový evropský klub,“ pochvaluje si trenér Zory Lubomír Krejčíř. Jak vidí šance svých svěřenkyň? „Pro nás je největším úspěchem v historii postup do osmifinále. V této společnosti už můžeme způsobit jenom senzaci,“ říká úspěšný kouč.

Házenkářská Liga mistrů je podle něj velmi podobná té fotbalové. „Ve všech čtyřech týmech hrají ty nejkvalitnější hráčky z celého světa. Například v Kodani chytá momentálně nejlepší brankářka světa Cecilie Leganger,“ upozorňuje na kvalitu eventuálních soupeřů Krejčíř.

Nejméně chtěná varianta pro olomoucké je určitě černohorská Podgorica. Už jen kvůli tomu, že se teprve včera vrátily ze Srbska a čekala by je další cesta na Balkán. „Ale ani to by nebyla tragédie, je to stejně atraktivní soupeř. Vždyť je to prakticky jugoslávská, respektive černohorská reprezentace,“ podotýká.

Ve skupině se zatím odehrála dvě kola. V čele je po dvou vítězstvích Hypo Niederösterreich se čtyřmi body. Na druhém místě je Kodaň díky lepšímu skóre před třetí Podgoricou. Oba si připsaly shodně jedno vítězství a jednu porážku. Bez bodu zatím zůstávají Španělky.

Poslední zápas skupiny se hraje 17. ledna.

Tým trenéra Krejčíře však bojuje kromě ligy a PVP ještě na třetí frontě. Obhajuje triumf v Českém poháru. Po výhře nad olomouckým Priorem je ve čtvrtfinále, kde jej čeká už zítra od 18.30 Sokol Písek.

Zápasový maratón tedy Zoře pokračuje. „Pokud posbíráme zbytek sil, tak budeme samozřejmě chtít postoupit. Ale v této fázi hlavně odpočíváme. Bohužel ten zápas musíme opět absolvovat ve stejné sestavě, mladé hráčky totiž v poháru už nastoupily za juniorku,“ zoufá si trenér.

Juniorky Zory se v Českém poháru stále drží, ve čtvrtfinále je čekají shodou okolností také juniorky, ale Slavie. Olomoucké naděje dokázaly tento víkend Slávii na jejich palubovce v 1. lize žen porazit. Dočká se Český pohár finále Zora versus Zora?