„Utkání bylo velice náročné, protože únava se kumuluje, a projevilo se to v prvním poločase především v obraně. Prosazovala se pivotka Malenovičová, která těžila z přihrávek Boškovičové,“ začal své hodnocení trenér DHK Olomouc Lubomír Krejčíř. V průběhu prvního poločasu tak Dámy prohrávaly 13:11 a 18:15, ale nakonec ztrácely po třiceti minutách a výsledku 18:17 pro ŠKP jen jediný gól.

Po přestávce se ale vše změnilo. „Začali jsme hrát obranu 1 – 5 s vysunutou Stuchlovou. To rozbilo hru domácích a taky se v brance se chytla Černá. Na druhou stranu jsme přestali proměňovat vyložené příležitosti. Pak se ale chytla Tomečková s Hrbkovou a společně rozstřílely výbornou gólmanku domácích Ivankovou. Konec utkání už se dohrával relativně v klidu,“ přiznal .

Hanačky čeká zítra odveta poháru Challenge v Polsku, už druhý týden hrají středa – sobota. Času na obnovení sil tedy není mnoho. „Dnes mají hráčky řízenou regeneraci s masérem, vířivkou a saunou. Trénink nás čeká až v pátek v místě utkání,“ dodal Krejčíř.