Po šesti kolech se oprávněně vyhřívaly mezi nejlepší trojicí letošní MOL ligy. Olomoucké házenkářky ale nezvládly poslední dva zápasy a v tabulce se propadly do jejího středu. Především domácí porážka v moravské bitvě se Zlínem byla pro Zoru velmi bolestivá.

Až do soboty byla olomoucká palubovka pro soupeřky nedobytná. Vítězství si z Hané neodvezly ani favorizované Michalovce a například silné Veselí se vracelo domů s šestigólovou porážkou. Až na házenkářkách Zlína si celek Zory vylámal zuby a padl zaslouženě 25:28.

„Špatně jsme začaly v obraně a i když tam byly i světlé chvilky, tak jsme byly pasivní. Všechno se to odvíjelo od obrany. Když je obrana špatná, tak je jasné, že toho soupeř využije a hraje ze všech sil,“ vyprávěla Annamaria Patrnčiaková, která v zápase zaznamenala šest branek.

Olomoucká křídelnice byla vyhlášena nejlepší hráčkou Zory, jenže ocenění její zklamání nezahnalo.

„Po vítězství s Veselím jsme se ocitly na druhém místě tabulky. Potom jsme ale zahrály slabý zápas na Slavii a teď se Zlínem jsme opět nepodaly adekvátní výkon,“ kroutila hlavou Slovenka, která v létě posílila hanácký celek.
Patrnčiaková, která se ve druhém poločase příliš nedostávala do své nejoblíbenější střelecké pozice z prostoru křídla, bojovala, ale i na jejím výkonu byla vidět nervozita ze špatného vývoje důležitého zápasu.

„Ve druhém poločase dohrávky do křídla ani nebyly, takže jsem se snažila udělat alespoň sedmičky. Dala jsem gól ze spojky, ale samozřejmě ten trhák, to beru na svoje tričko, protože to měl být jasný gól,“ vzpomněla na svoji zahozenou tutovku.

Zlínu skvěle zachytala brankářka Barbora Rybníčková, základní problém na straně Zory byl ale v obraně.

„Snažíme se hrát z obranné činnosti a v ní se nám v první půli nedařilo. Nebylo se o co opřít a sebevědomí družstva šlo dolů,“ popisoval olomoucký trenér Jan Hegar, který ale rovněž litoval špatné střelby spojek.

„Byla to od nich stereotypní střelba. Hráčky, kterým střely často chytala brankářka, si pak přestaly věřit,“ konstatoval kouč.

Přijde v Písku zlepšení?

Zora se tak v posledním domácím zápase letošního kalendářního roku z vítězství neradovala. O víkendu by už potřebovala opět bodovat.

„Musíme se dívat dopředu, teď to bude především o hlavách. Když všechny zabereme, tak v Písku můžeme uhrát cenné body,“ věří před sobotním zápasem 9. kola Annamaria Patrnčiaková.