Naposledy Olomoučané dvakrát nestačili na druhý celek tabulky Kotlářku Praha při skóre 5:12 a 2:8. Tři klíčové duely však čekají tým vedený koučem Michalem Kohoutem o tomto víkendu na domácím stadionu na Lazcích.

Proti Kotlářce jste ani jednou nevyhráli. Kde byl podle vás problém?
Stejně jako předcházející víkend jsme stáli proti kvalitním nadhazovačům, ale nepodařilo se nám přenést výkon proti Drakům do zápasů s Kotlářkou. Udělali jsme spoustu lehkých odpalů na zpracování, bylo tam hodně strikeoutů. Stáli proti nám reprezentační nadhazovači. Musíme si z toho vzít ponaučení a soustředit se na každý start na pálce.

Na druhou stranu v útoku se naopak hosté také několikrát bodově prosadili.
Jsou na tom také velmi dobře pálkařsky. V prvním zápase nám nevyšel začátek, v prvních dvou směnách bylo asi devět doběhů. Pak nadhazovač Jirka Šimek chytil rytmus, takže už to celkem držel. To se stává, ale chtěli jsme pošetřit nadhazovače na druhý zápas. Pak už to bylo o poznání lepší.

O týden dříve jste si dvakrát poradili se sedmnáctinásobnými mistry extraligy z Brna. Jaké byly dojmy z vítězství proti Drakům?
Pro nás to bylo velmi pozitivní. Tak jak na Kotlářku neumíme, tak s Draky umíme zahrát velmi pěkný zápas. Se špičkou chceme za víkend jednu výhru, s Draky se nám povedly dvě. Před námi je ale jeden z nejdůležitějších víkendů extraligy. Hrajeme s Tempem Praha, čekají nás tři zápasy a velmi rádi bychom se už výrazně přiblížili play-off. Věřím, že na ně máme.

Při pohledu na tabulku můžete být spokojen? Oproti předchozím sezonám to vypadá na zlepšení.
Je to tak, daří se nám. Máme slušnou nadhazovací baterii a příští týden bychom měli být kompletní, z dlouhodobého výjezdu do zahraničí se nám vrací Kuba Černík. Všechny posily nám velmi dobře zapadly do týmu, takže funguje i týmová chemie.

Myslíte i na vyšší příčky, než je současné čtvrté místo?
Pořád se dá hrát o třetí flek. Ale pro nás je podstatný víkend a pak se uvidí. Chceme postoupit do rozšířeného play-off šesti týmů, kde už se může stát všechno.

Házíme na vlastní spoluhráče

Mimo zahraničních posil jste přivítali v týmu také zkušeného ostravského hráče Aleše Navrátila. Jak vám pomáhá?
Aleš je historicky nejlepší pálkař české extraligy a potvrzuje to v každém zápase. V týmu je i trochu mentálním lídrem, vnesl další pohled zvenku, což je taky velmi pozitivní. Letos se nám posílení povedlo a můžu poděkovat Kubovi Vojákovi, který díky svým kontaktům vždycky posily sežene za zajímavých podmínek.

Po zápase si Jakub Voják bral slovo a rozebíral celou situace. Je to pro vás další přínos?
Máme to rozdělené. Já to vedu manažersky, Devon Ramirez vede tréninky tak, aby byly zajímavé. Abychom se připravovali kvalitně a pracovali na tom, co nám nejde. A Kuba Voják z pozice nejzkušenějšího hráče nám do toho mentorsky promlouvá, co se týče herního myšlení. Pomáhá mu, že nemá odpovědnost za zbytek týmu na hřišti, to jsem si zvolil já. Může se soustředit na svůj výkon a pomoct nám také radami.

Zmínil jste přípravu pod vedením Devona Ramireze. Přinesl americký baseballista nový pohled na tréninky?
Ano, změnili jsme tréninky v průběhu sezony. Pálkaři už nedělají jen odpaly, kdy se jim to snažíme házet na pálku. A nadhazovači neházejí odděleně bez pálkařů. Házíme na vlastní spoluhráče, vidí živé nadhozy a pálkař se s nadhazovačem snaží utkat tak, aby z toho vyšel co nejlépe. Kluci vidí opravdové nadhozy i v týdnu a ne jen na zápase a myslím, že je to relativně znát.