Tradiční derby začiná v 17.30 v hale DHK Zora Olomouc na Andrově stadionu.

V podzimním zápase na půdě slováckého týmu se body po remíze 23:23 rozdělily. Poslední měření sil však v lednovém semifinále Českého poháru vyhrála Olomouc 23:20. Veselské Panenky tak mají Hanačkám co oplácet a dozajista budou chtít potvrdit, že v čele interligy nejsou náhodou.

„Chceme je porazit. Budeme hodně namotivované. Je to pro nás největší soupeř,“ říká odhodlaně Romana Tomečková, se 71 brankami nejlepší střelkyně Zory v sezoně.

Olomouc potřebuje nutně body. V české tabulce, která rozhoduje o nasazení do semifinálových dvojic pro play-off, je až na třetím místě. První je s velkým náskokem právě Veselí. Největší boj se tak svádí o druhou příčku, která bude znamenat výhodu domácího prostředí v prvních dvou zápasech play-off.

Zatím si ji o dva body před Olomoucí drží házenkářky pražské Slavie. Do konce základní části jim zbývají čtyři zápasy, Zoře pět. Slavia má ale příznivější los, rozhodovat tedy může každý bod.

Vzájemná interligová bilance mezi dnešními soupeři vyznívá pro Olomouc. V sedmileté historii interligy se Zora s Veselím potkala na hřišti jednadvacetkrát. Třináctkrát se radovaly Hanačky, jednou zápas skončil remízou.

Před důležitým duelem se skloňuje především jedno jméno. Lenka Černá. Legendární gólmanka zamířila po loňské mistrovské sezoně z Olomouce do týmu dnešního soupeře Zory.

„Už se na to moc těším. A myslím, že i naše hráčky budou chtít dokázat, že jí umějí dát góly. I když je má přečtené, je to pro ně velká motivace,“ potvrzuje brankářka Olomouce Barbora Raníková.