Extraligový nováček byl favorizovanému zlínskému týmu v sérii velice rovnocenným partnerem. Vždyť v základní hrací době prohrál ze čtyř soubojů pouze jediný a to ještě gólem dvě vteřiny před koncem.

„V celé sérii nám nepřálo štěstí. Už tím, že nehrál David Juříček, protože si myslím, že s ním by bylo jasno už v sobotu. Na 'kdyby' se ale nehraje. Myslím, že v celé sérii jsme obstáli z pohledu, že tým dokázal hrát takto kvalitně i bez Davida," prohlásil litovelský trenér Lubomír Krejčíř.

Zlín v klíčových koncovkách zápasů prokázal svoji větší zkušenost, vyřadil Litovel a svůj hlavní záchranářský cíl tak splnil. „Jsme rádi, že se série neprotáhla na pět zápasů, protože bychom byli pod tlakem zase my. Jsem velice rád, že to dopadlo takhle," oddechl si zlínský trenér Jiří Mičola.

Po sobotní zasloužené výhře Litovle 29:25 se Valaši v neděli zlepšili a po většinu času tahali za delší konec provazu. Poločas vyhrál Zlín o tři branky a ve druhém dějství vedl dokonce o čtyři góly.

„Utekla nám střední fáze zápasu. Obrana neplnila důsledně úkoly, jak měla a především útočná fáze byla uspěchaná a malinko bez nápadu. To znamenalo, že Zlín byl pořád ve vedení," konstatoval domácí kouč Krejčíř.

Poslední desetiminutovka však vyšla domácím, kteří zavřeli obranu a brankář Pavel Prauzek chytal jednu střelu za druhou. Litovelští fanoušci na tribunách navíc rozpoutali doslova peklo, ve kterém se Zlín znovu málem usmažil.

Hanáci otočili v předposlední minutě trefou Matěje Konšela na 21:20, jenže hosté dokázali zásluhou trefy Rudolfa Kafky necelou půlminutu před koncem poslat zápas k rozhodujícímu rozstřelu.

V něm měli stejně jako před týdnem ve Zlíně pevnější nervy Valaši, kteří se po vítězné trefě zkušeného Michala Indráka mohli začít radovat.

„Od té doby, co začala příprava na play-out, tak jsme prakticky v každém tréninku stříleli sedmimetrové hody. Tušil jsem, že ty zápasy budou velice vyrovnané a sedmimetrové hody budou rozhodovat. Samozřejmě jsme měli štěstí, ale byli jsme na to připravení," prohlásil zlínský trenér Jiří Mičola.

Házenkáři Litovle byli hodně zklamaní, ale před důležitou sérii s Přerovem musejí rychle zvednout hlavy nahoru. „Asi nám dneska a ani v celé sérii nepřálo štěstí. Neznamená to, že bychom neobstáli. Za ten rok jsme dokázali tým hodně posunout a výkony byly důstojné. Teď to musíme potvrdit s Přerovem a pracovat dál, abychom se v příští sezoně dostali na hranici osmého devátého místa a ušetřili se těchto problémů," dodal litovelský trenér Lubomír Krejčíř.

Tatran Litovel – HC Zlín 21:22 (11:14) po sedmimetrových ho­dech

Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/0. Vyloučení: 3:6. Diváci: 432. Konečný stav série: 1:3.

Litovel: Prauzek, Baránek – Schmalz 3, Kuchař, Barabáš 2, Číhal, Nedoma, Hanák, Šmíd 3/1, Konšel 6, Havlíček 3, Mičola, Macek, Dolák 4. Trenér: Lubomír Krejčíř.

Zlín: Luňák, Mahušek – Kafka 8, Buček, Šáš, Plšek, Žůrek, Mužík 1, Poloz 2, Doležel 2, Pernica 1, Dujčák 1, Indrák 6/1, Zbránek 1. Trenér: Jiří Mičola.