„Byl to v této sezoně už třetí zápas, a i ten semifinálový nám něco napověděl. Díky tomu jsme se mohli dobře připravit na nejlepší liberecké hráčky,“ prozradil v úvodu olomoucký trenér Petr Zapletal.

Už v průběhu první sady měly vysokoškolačky navrch, ale ani vedení 16:12 jim nestačilo. Hráčky Liberce dokázaly skóre otočit a set vyhrály 25:21.

Hodně vyrovnaný byl i druhý set, který po obratu v koncovce získaly účastnice letošní Ligy mistryň těsným vítězstvím 26:24. „To byl klíčový moment,“ vypíchl Zapletal.

NEVYNUCENÉ CHYBY

Za stavu 1:1 se oba celky přetahovaly. Chvíli vedla Olomouc o čtyři body, potom zase Liberec. Nakonec byl bodový rozdíl nejvyšší v zápase, o pět bodů, a úspěšnější byly Hanačky.

„Od začátku to byl vyrovnaný zápas a vždycky někdo utekl na rozdíl pár bodů. Potom se rozhodovalo v půlce setů, kdy rozhodovaly nevynucené chyby,“ komentoval Zapletal.

Vítěznou mentalitu si volejbalistky Univerzity Palackého přenesly i do poslední části. V té už své sokyně nepustily ani jednou do vedení a suverénně si dokráčely pro třetí vítězství v Českém poháru v řadě.

„Rozhodla bojovnost, protože tu jsme měli dnes výbornou. Pomohla nám i Liga mistrů, kde jsme se utužili a máme kolektivní sílu. Bojujeme za každého stavu,“ zakončil šťastný Zapletal.

Liberečanky své soupeřky v letošní sezoně v obou zápasech porazily, ale prozatím v nejdůležitějším duelu v sezoně Olomoučankám podlehly.

ŠTERNBERAČKY ČTVRTÉ

V pondělí se zároveň odehrál zápas o třetí místo, ve kterém se utkaly poražené semifinalistky. Tým Šternberka v něm nestačil na Olymp Praha poměrem 0:3. Obzvláště první sada byla jasně ve prospěch celku z hlavního města, který povolil soupeřkám jen dvanáct bodů.

„Nastoupili v nejsilnější sestavě, hned na nás vlétli a zatlačili nás svým servisem. Měli jsme problémy přihrávat a skládat balony. Potom se holky otřepaly a také kvalitně podávaly. Děvčata bojovala a musím je pochválit, protože proti nejlepším nepropadla a dalo se na naši hru dívat,“ okomentoval souboj o bronz trenér Šternberka Jan Drešl.

Final Four Českého poháru:

Semifinále (neděle): VK UP Olomouc – TJ Sokol Šternberk 3:0 (23, 17, 15), VK Dukla Liberec – PVK Olymp Praha 3:2 (27, 26, -16, -21, 13)

O 3. místo: Šternberk – Olymp Praha 0:3 (-12, -22, -20)

Šternberk: Látalová, Kamidinová, Abendroth, Herdová, Kořínková, Wańczyková, libero Slavíková. Střídaly: Z. Látalová, Dosoudilová. Trenér: Jan Drešl.

Finále: VK UP Olomouc – VK Dukla Liberec 3:1 (-21, 24, 20, 21)

Olomouc: Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, Madsenová, libero Zilbermanová. Střídala: Kneiflová. Trenér: Petr Zapletal