Hráčky VK UP Olomouc se během autogramiády usadily za velký stříbrný pohár, který ukořistily po letech prostějovské nadvlády. Nechyběl ani strůjce zlatého úspěchu – trenér Jiří Teplý.

Ten v nové sezoně nebude moci počítat s několika oporami. Konec kariéry již dříve avizovaly univerzálka Jana Napolitano Šenková a blokařka Nikol Sokolová, nejistá je situace kolem smečařky Moniky Dedíkové, kterou čeká operace.

Do Polska má namířeno Andrea Kossányiová a hanácký tým nečekaně opouští další smečařka Darina Košická, která se stěhuje s přítelem, fotbalistou Lukášem Kalvachem, do Plzně.

„U Dariny to pro nás byl šok, s jejím odchodem jsme opravdu nepočítali. I nadále má ale v našem klubu dveře otevřené,“ prohlásil kouč Jiří Teplý, který má v plánu v nejbližších týdnech testovat nové potenciální posily.

Z volejbalistek, které byly přítomny na středeční autogramiádě, v hanáckém klubu pokračuje smečařka Martina Michalíková, libero Julie Kovářová i nahrávačka Šárka Kubínová.

Podpisová akce byla spojena se zahájením výstavy k oslavě mistrovského titulu. Výstava je situována při vchodu z pěší lávky. Kromě mistrovského poháru jsou vystaveny trofeje za vítězství v Českém poháru a Středoevropské lize MEVZA.