Medailovou sbírku na pětisetmetrové trati zahájily svěřenkyně trenérky Daniely Hlaváčové. První mistrovský titul získaly ženy Pavlína Žižková a Blanka Vařeková na čtyřce bez kormidelnice společně se závodnicemi Pardubic.

Druhou zlatou medaili přidaly na osmě žen ve společenství s veslařkami Pardubic, Třeboně a Ústí. Stříbrnou příčku obsadila juniorka Denisa Vraštilová, která spolu se závodnicemi z Přerova a Jindřichova Hradce usedla do párové čtyřky.

Třetí titul pro Olomouc vybojovali pod trenérským vedením Petra Truhlář junioři Vít Slavík, Karel Běhal, Jakub Vrána, Vojtěch Schlimbach na osmě ve společenství s Pardubicemi a pražskou Bohemians.

Tato čtveřice zabodovala také v závodě čtyřek bez kormidelníka a získala bronz. Stejné umístění brali i Vrána se Schlimbachem na dvojce bez kormidelníka.

Úspěch zaznamenali také olomoučtí dorostenci Jiří Veselý, Štěpán Zaoral a Petr Valčík v moravském společenství s ČVK Brno a Otrokovicemi na osmě, kteří uzavřeli medailovou sbírku stříbrnou příčkou. Trenérsky se na tomto výsledku podílí Tomáš Vodák a Vít Komárek.

V neděli a o svátečním pondělí pak na klasické trati v Račicích pokračovalo MČR družstev a finále Českého poháru ve veslování 2009. Zde se nejlépe dařilo opět ženám Žižkové a Vařekové, které v již výše zmíněných společenstvích zvítězily na čtyřce bez kormidelnice a na osmě.

I přesto, že jim chyběla Jana Vyhnánková, plnící studijní povinnosti v zahraničí, tak dokázaly udržet svoji suverenitu v nepárových disciplínách. Třetí a zároveň poslední vítězství na této regatě pro olomoucký oddíl zaznamenali junioři Vít Slavík a Karel Běhal na dvojce.