Náhradní závod se jel zároveň jako časovka etapového závodu Vysočina 2007. Velkého úspěchu dosáhl závodník olomoucké stáje KOLOR Servis Team Pavel Zitta (*1985), který se stal mistrem České republiky v kategorii do 23 let a byl třetí v kategorii elite. Tímto výsledkem se Pavel Zitta podle svazových regulí nominoval na mistrovství světa (MS), které se pojede v září ve Stuttgartu.

Rozhovor* Před sezonou jste si dal za cíl probojovat se na mistrovství světa, zdá se, že se to povedlo?


Já doufám, že ano. Podle svazových regulí bych měl na šampionát jet, ale znáte to, jak to u nás chodí…Ale rozhodl jsem se, že nebudu jen apaticky čekat, zda mě na mistrovství světa nominují. Musím si to na patřičných místech pohlídat, nerad bych, aby mě z nominace nějakým administrativním tahem vyšoupli.

* Kolik závodníků by mělo za Českou republiku na MS ve Stuttgartu v časovce U23 startovat?

Nevím to přesně, ale vždy jeli dva. Loni v Madridu jeli Raboň s Kreuzigrem. Letos na MEs tartoval Franta Klouček, který byl 15. Tak myslím, že bych měl jet já a on.

* S výsledkem časovky jste asi maximálně spokojen?

Jsem hlavně rád, že se mi povedlo být třetí v elite, kde měpředjeli jen Kozubek s Anderlem. V časovce jsem jel sám na sebe a ukázalo se, jak na tom jsem. V etapových závodech je prakticky nemožné se proti stáji PSK Whirpool prosadit, protože mají většinovou i kvalitativní převahu, ostatní si pohlídají. Proto jsem se v předchozích etapách spíše šetřil a nejel na celkový výsledek. V poslední etapě, která následovala v neděli po časovce, jsem chtěl ujet, ale nešlo to, hlídali si mě. Po závodě se mi doneslo, že závodníci Hradce Králové měli jasné instrukce. Zitta nesmí ujet!

* Budete mít možnost ještě někde potvrdit výsledek z mistrovské časovky?


Za čtrnáct dní se jede Okolo Slovenska, kde budu startovat. Měla by tam být i krátká časovka, jinak už mocšancí ukázat se na závodech kategorie UCI mít nebudu. Ale věřím, že se prosadím i tam.

* Ve vaší stáji KOLOR Service Team ještě působí bratři Tomáš a Radek Míčkové, jak se jim vedlo?

Tomáš se chtěl stejně jako já prosadit v časovce, ale nevyšla muúplně podle představ a skončil třináctý. Mladší Radek je po hnisavé angíně a teprve se dostává do formy, snad už bude zdravý.