Hanáci uspěli ve středečním pohárovém zápase v Hranicích, kde zvítězili 31:27.

„My jsme do utkání šli s tím, že nemáme co ztratit, protože v poháru nemáme žádné ambice a možná to bylo pro kluky takové uvolnění,“ konstatoval trenér Ivo Vávra.

Že by se postupem do čtvrtfinále zásadně zlepšila nálada v táboře Hanáků? To se říct nedá.

„Tuhle výhru bych určitě vyměnil za nějaké body v lize,“ nezastíral trenér. „Každopádně by to pro kluky mohlo být psychickým povzbuzením a vzpruhou do dalších kol.“

Cíl na Plzeň? Neprohrát o dvacet

V nejvyšší soutěži totiž nováček nezažívá šťastné chvilky. Z devíti zápasů všechny prohrál a schytal už i dva debakly.

„Věděl jsem, že to bude obrovsky těžké, protože máme mladý tým. Očekával jsem, že budeme hrát dole, ale že to bude až tak, to jsem si nepředstavoval. Doufám, že vydržíme do přestávky a že se zkonsolidujeme, zkusíme v přestupním termínu něco vymyslet a věřím, že to na jaře už bude lepší,“ plánoval Vávra.

„Pro mladé kluky není lehké jít od nuly k nule. Jsme navíc totálně zdecimovaní zraněními. Černohorec Mekić má přetržené křížové vazy. Hrachový se vrátil zpátky do Náchoda. Máme zraněné i nemocné a kádr nemáme tak široký, abychom je mohli nahradit. Jsem proto rád, že si kluci v Hranicích ukázali, že i ve slepené sestavě se dá hrát,“ řekl Vávra s tím, že se nevydařil ani návrat Jakuba Schmalze, který se rovněž zranil.

„Kuba viděl, že potřebujeme pomoct, zapojil se do tréninkového procesu, ale bohužel hned ve druhém utkání si udělal něco s meniskem. Vzhledem k našemu nešťastnému přestupnímu řádu, který je uzavřen až do Vánoc, to bylo jediné, co jsme pro naše posílení mohli udělat. Zkoušeli jsme jej jako takovou psychickou vzpruhu. Mrzí mě, že jsem ho do toho namotal a hned se zranil,“ mrzelo Vávru.

S jakými cíli mohou jít litovelští házenkáři do domácího zápasu proti Plzni (sobota, 17.00)?

„Řeknu to naprosto upřímně: nedostat o dvacet, nedostat další příděl jako s Kopřivnicí a Duklou,“ dodal kouč.