Ve středu večer se olomoucká sportovní hala velice slušně zaplnila. Nejvíc se všech se usmíval Jakub Řičica – mladík, jenž na Univerzitě Palackého vystudoval obor Aplikovaná tělesná výchova, která se zabývá handicapovanými sportovci, jak ve školách, tak v klubech.

Jakubovi nejdřív fotbalisté Sigmy Václav Pilař, Milan Kerbr, Martin Nešpor a Lukáš Greššák předali dres a dárek. Pak se mladík zhostil velkého úkolu – odstavil chodítko a za pomoci svých kamarádů provedl slavnostní výkop.

„Tímto chceme poukázat, že pokud někdo má určitý handicap, tak se s tím dá vždy bojovat. Naším cílem není vybrat určitou částku, ale poukázat na to, že i osoby s handicapem mohou dosahovat velkých věcí,“ citoval předsedu SK UP Olomouc Nikolase Tilkeridise web fotbal.cz.

Tím ale večer pro mladého doktoranda rozhodně neskončil, mohl totiž být se svými spoluhráči přímo na lavičce.

„Zaregistrovali jsme ho podle regulí SFČR. Proto mohl být po celou dobu utkaní střídajícím hráčem,“ vysvětlil Tilkeridis.

Skvělá nálada v olomoucké hale se projevila i na vývoji zápasu. Domácí tým se do soupeře zakousl a brzy se radoval z vedoucí branky.