Jeden z největších cyklistických podniků na českých silnicích nesoucí název Grand Prix Priessnitz spa nyní zamíří do Jeseníků, kde bude chtít o vítězství zabojovat také lídr české reprezentace Jakub Otruba.

Reprezentační trenér Tomáš Konečný nominoval kromě olomouckého závodníka Otruby dalšího vyhlášeného vrchaře Jiřího Petruše z Vrbna pod Pradědem. Do týmu dále zařadil Matěje Štibingra, Pavla Grubera, Romana Lehkého a Jana Rajcharta.

„Věříme, že česká reprezentace se předvede v dobrém světle. Vždyť někteří závodí na rodné hroudě. Jakub Otruba je z Olomouce a rodiče mají chatu v Jeseníkách a Petruš dokonce ve svém rodném městě má rychlostní prémii,“ nechal se slyšet ředitel závodu Jaroslav Vašíček.

V pátek na cyklisty čeká etapa z Jeseníku přes Ramzovské sedlo a Skřítek do Rýmařova.

Vskutku lahůdkový bude sobotní dvojnásobný výjezd na Dlouhé stráně. Končit se bude etapou se startem i cílem ve vyhlášeném lázeňském městě. Díky stoupání na Lyru a Videlské sedlo čeká mladé cyklisty celkové převýšení 2930 metrů.

„Kromě dvou výjezdů nejtěžšího kopce v České republice v sobotní etapě na Dlouhé stráně čeká na závěr závodníky jesenické horské peklo se sedmi vrchařskými prémiemi s cílem před hotelem Priessnitz v Jeseníku,“ řekl ke trati Vašíček.

Na startu se kromě české reprezentace představí výběry Velké Británie, Německa, Francie, Nizozemí, Itálie, USA, Španělska, Lucemburska, Polska, Slovinska, Norska, Slovenska, Kazachstánu, JAR, Japonska, Portugalska, Belgie, Rakouska, Švýcarska, Dánska a Ruska.