Soutěže dvouher tak pro české zástupce skončily. Přes třetí kolo se české hráčky na pařížské antuce naposledy nedostaly v roce 2016.

Zranění Muchové symbolizuje letošní rozpoložení Češek. Barbora Krejčíková nehrála před obhajobou titulů ve dvouhře i čtyřhře tři měsíce kvůli zraněnému lokti a do debla v Paříži nenastoupila kvůli koronaviru, který vyřadil z druhého kola i Marii Bouzkovou. Plíšková začala sezonu později po zlomenině ruky, Kvitová měla bolavé zápěstí i tříslo a Siniaková žeberní svaly. Finalistka z roku 2019 Markéta Vondroušová po operaci zápěstí do Francie ani nepřijela.

V intenzivním prvním setu šla Muchová třikrát do brejku, ale výhodu ani jednou neudržela. Při svém podání totiž byla pod tlakem tvrdých úderů soupeřky. Za stavu 4:5 čelila setbolu, ale Anisimovová poslala return do sítě. Češka vzala Američance podání na 6:5 po skvělé výměně zakončené lobem, ale poté nedokázala sadu dopodávat a při setbolu se jen ohlédla po returnu.

Asistent trenéra Slovácka Josef Mucha.
Do Paříže nepojedu. Když přijde Kája na zápas, tak to nevyjde, směje se Mucha

V tie-breaku Muchová, která do března léčila břišní sval, prohrávala 1:5, ale pěti míči v řadě si vybojovala druhý setbol v setu. Return si oběhla na forhend, jenže míč trefila rámem. Následně měla setbol Anisimovová a Muchová měla štěstí, protože soupeřka poslala volej do autu. Češka už třetí setbol proměnila a ze zisku úvodní sady se radovala po hodině a 22 minutách.

Poté si Muchová nechala v šatně zavázat levý stehenní sval a na úvod druhé sady přišla o podání. Během druhého gamu si obvaz sundala a srovnala na 2:2. Vypadalo to, že přebírá otěže zápasu. Jenže… V páté hře za stavu 15:15 se Češce zasekla noha při doklouzávání a zvrtla si pravý kotník. Spadla a chvilku ležela na antuce na zádech. Zvedla se s pomocí hlavního sudího a musela si nechat nohu zatejpovat.

V očích měla slzy, ale vrátila se do hry za potlesku obecenstva. Prakticky se ale nemohla hýbat. Po podání skákala po zdravé levé noze, v obličeji měla bolestivé grimasy a na míče do stran nebo za síť nereagovala. Přesto se nechtěla vzdát. Druhý set ztratila 2:6 a po třech hrách třetího nakonec skrečovala.

Karolína Muchová po vítězství nad Marii Sakkariovou z Řecka na French Open.
Muchová porazila na Roland Garros turnajovou čtyřku Sakkariovou

Tenisový turnaj French Open v Paříži

(antuka, dotace 43,6 milionu eur):

Muži:

Dvouhra - 3. kolo:

Schwartzman (15-Arg.) - Dimitrov (18-Bulh.) 6:3, 6:1, 6:2.

Ženy:

Dvouhra - 3. kolo:

Anisimovová (27-USA) - Muchová (ČR) 6:7 (7:9), 6:2, 3:0 skreč.

Linda Nosková na tréninku v Přerově pod vedením Tomáše Krupy.
Nosková byla kousek od skalpu vítězky US Open. Paříž jí aplaudovala