První radostná zpráva pro olomouckou atletiku přišla z Akademického mistrovství ČR z Prahy, kde Záleský v běhu na 60 m vylepšil osobní maximum z loňského roku o osm setin na 6,67 s.

Kromě vítězství v pražské areně si zajistil účast na světovém šampionátu v Birmighamu.

O víkendu se již bojovalo o přebornické medaile v nové ostravské kryté hale, kde proběhlo dvoudenní mistrovství Moravy a Slezska všech kategorií ve vícebojích. Zlatou medaili vybojovala v kategorii juniorek Gieselová výkonem 3336 bodů v pětiboji, když zvítězila ve skoku dalekém a v závěrečném běhu na 800 m.

V kategorii dorostenců se ze stříbra radoval Pospíšil v sedmiboji výkonem 4504 bodů, když další olomoucký borec Lawson obsadil páté místo výkonem 4029 bodů. V mužské kategorii na bramborovou medaili dosáhl Samuel, který vybojoval čtvrté místo výkonem 4724 bodů rovněž v sedmiboji.

Za velké účasti atletů v kategoriích staršího žactva, dorostu, juniorů a dospělých byla zahájena halová sezona v hale Lokomotivy Olomouc. Velká pozornost byla věnována málo vypisované disciplíně - závodní chůzi.

V chůzi na 1000 m a 3000 m bylo registrováno celkem 33 chodců. Nejvíce mladých chodců přijelo z klubu OREL Vyškov, kde paní učitelka Málková přivezla chodeckou drobotinu a sama rovnež startovala na tříkilometrové trati.

Do Olomouce se vypravili i chodci ze Slovenska. Chůzi na 1 km vyhrála Čšepková ze Slovenska časem 5:49 min. a v chůzi na 3 km dominoval loňský vítěz Hlavenka z AC Moravská Slavia Brno výborným časem 13:02,17 min.

JAROSLAV POLÁK