Teď vedoucí tým extraligy a jasný adept na titul v pohárovém zápase poměří síly se soupeřem z Belgie.

V domácích soubojích s brněnskými Šelmami a Libercem předvedly olomoucké volejbalistky spanilou jízdu.

Vítězství za tři body přivezly také v sobotu z Prostějova, kde ovšem měly výpadek, který je stál jeden ztracený set.

„I když to nebyl úplně optimální výkon, tak jsme vyhrály. Poslední tři důležité zápasy jsme zvládly opravdu dobře. Jsme první v tabulce a odskočily jsme Liberci už na šest bodů. To byl náš cíl,“ prohlásila Julie Kovářová. „Teď ještě abychom v Belgii trošku něco ukázaly, jinak je to na dobré cestě,“ okomentovalo usměvavé libero vývoj letošní sezony.

Olomoucký tým v předvánočním čase vyrazil do Beverenu, kde ve středu od 20 hodin odehraje úvodní zápase osmifinále CEV Cupu.

„Výlet to bude krásný, jedeme autobusem,“ mrkla volejbalistka, která byla ze svého předchozího prostějovského angažmá zvyklá na letecké cesty do zahraničí.

Transitem do Rumunska

„Naštěstí jsme nechytily nikoho, kdo je dva tisíce kilometrů daleko, ale jen jedenáct set. Autobus ještě není tak hrozný, to se dá s letadlem i trochu srovnat. Transitem do Rumunska to bylo trošičku horší,“ zavzpomínala Kovářová na nedávnou cestu do Transylvánie k utkání proti celku Alba Blaj.

„To jsme se z transitu nějak vyskládaly ven, poskládaly jsme nohy ruce dohromady a pak už to bylo dobré,“ popisovala s úsměvem.

Po vypadnutí v předkole Ligy mistryň čeká hanácký celek v nižším evropském poháru CEV Cup přijatelnější soupeř.

„Moc nevím, co od Beverenu čekat. Jejich hráčky vůbec neznám, maximálně tak jednu nebo dvě. Není to špatný tým, ale není to Alba Blaj, nemají takové hvězdy. Takže šance budou vyrovnané a můžeme být trochu klidnější než před zápasem s Albou,“ dodala Kovářová.