Po naprosto jednoznačném prvním dějství (25:9) mohl dát trenér Petr Zapletal v sestavě příležitost méně vytíženým hráčkám.

„Zápas jsme začaly velmi dobře a i díky tomu jsme mohly protočit sestavu a na hřišti se ukázaly hráčky z lavičky. Až na nedůslednost jsme měly zápas pod kontrolou,“ uvedla kapitánka VK UP Olomouc Kateřina Valková.

Jediné komplikace připustily vysokoškolačky ve třetí sadě.

„První dva sety jsme měli pod kontrolou a ve třetím jsme si to naší nedůslednou obranou a útokem zkomplikovali. Ale naštěstí jsme koncovku urvali pro nás. Do hry jsme mohli zapojit i další hráčky, které se velmi dobře prezentovaly. Hlavně mladá Karin Lazárková zahrála skvělé utkání,“ chválil kouč Zapletal na svazovém webu.

Teď už se Olomoučanky chystají na extrémně náročný týden. Od úterý do čtvrtka sehrají tři utkání Ligy mistryň, v neděli je pak čeká Final Four Českého poháru.

TJ Sokol Frýdek-Místek – VK UP Olomouc 0:3 (-9, -18, -23)

Nejvíce bodů: Pavelková 8, Mitregaová 7, Šnellyová 6 – Pilepičová 15, Lazárková 12, Stümpelová 8. Rozhodčí: Horký, Vachutka. Čas: 69 minut. Bez diváků.

Frýdek-Místek: Mitregaová, Uhrová, Pavelková, Hadáčková, Šnellyová, Staňková, libero Teperová. Střídaly: Grygarová, Petrová. Trenér: Leoš Chalupa.

Olomouc: Valková, Nová, Stümpelová, Lazárková, Pilepič, Kneiflová, libero Kulová. Střídala: Šmídová. Trenér: Petr Zapletal.