„Půjde o momentální formu. Lovosice sice budou muset udělat nějaké změny kvůli zraněním a trestu Václava Klimta. Ale v minulém kole dokázaly v tomto složení jasně porazit Jičín. Určitě to nebude žádná selanka," varuje před zápasem trenér Litovle Krejčíř.

Zatímco Lovosice minulý týden vyprovodily devítigólovým vítězstvím dosud neporažený Jičín, Litovel se trápila v západních Čechách.

„Domnívám se, že hráči skutečně nezvládli to cestování. V prvním poločase nám chyběl pohyb bez míče, nabízení se do volných prostorů a z toho pak pramenily technické chyby," vrátil se 
k porážce ostřílený kouč.

Oproti předchozímu kolu extraligy lze najít několik faktorů, které budou hrát ve prospěch Tatranu.

„Měly by odpadnout problémy s cestováním a domácí publikum je sedmým osmým hráčem. Určitě bychom chtěli, aby to vypadalo jinak než v Plzni," přeje si Lubomír Krejčíř.

Litovel dokázala v úvodní extraligové sezoně uspět v Lovosicích, tato zkušenost by mohla týmu podle kouče Krejčíře pomoct.

„Loni jsme v tomto období dokázali vyhrát. Je to trošku zrádné, ale mělo by to dát hráčům sebevědomí, že by si měli uvědomit, že se dá hrát s každým," říká házenkářský stratég.

„Po posílení kádru chceme jít do každého domácího zápasu s tím, že bychom měli hrát na body, a ne na to, abychom se aklimatizovali v soutěži. To už máme za sebou. Lovosice ale patří určitě k těm těžším soupeřům," uzavřel Lubomír Krejčíř. Jeho svěřenci přivítají Lovce v litovelské hale ZŠ Vítězná v sobotu od 17 hodin.