„Je to soutěž pro děti z atletických přípravek, informovat budeme i základní školy a startovat mohou i příchozí," řekl Radek Kopecký, vedoucí trenér atletických přípravek AK Olomouc.

Děti absolvují víceboj, který se skládá ze skoku do dálky, běhu přes překážky, sprintu na 60 metrů, hodu míčkem a dlouhého běhu podle kategorie. Body se budou sčítat a vítěz každé věkové kategorie dostane podíl z čokoládového zlatého pokladu.

Zlatá liga je zaměřena především jako náborový závod.

„Je to tradiční akce. Vždycky objevíme nějaké děti, které se pak přihlásí do našeho atletického oddílu," vyzdvihl význam Zlaté ligy Kopecký.

První kolo náborového závodu začíná v 16 hodin a mělo by trvat asi dvě a půl hodiny. Pořadatelé počítají s početnou účastí. „Startovat by mělo kolem 150 dětí," odhaduje Kopecký.

Na olomouckém atletickém stadionu se navíc 19. května uskuteční ještě druhé kolo Zlaté ligy.

Olomoucké atletické přípravky nyní začleňují na 250 dětí. Z klubu se závodníci pravidelně prosazují do mládežnických repezentací. V AK Olomouc vyrostl mimo jiné český reprezentant ve vrhu koulí Ladislav Prášil, který sbírá medailová umístění na prestižních akcích.