Překvapilo vás něčím Ústí ve druhém zápase semifinále?

My jsme mysleli, že to tady Ústí zatáhne a bude hrát na brejky, stejně jako tady hrálo v základní části, kdy nás porazilo 4:1. On se ale hrál pořád hokej nahoru dolů a jejich obrana nebyla tak dobrá jako v základní části. My máme šikovné útočníky a drží se nás i štěstí, myslím, že je to tou bojovností, protože jdeme pořád naplno. Štěstí přeje připraveným.

V brance navíc máte Libora Kašíka, který se rozchytal k velkým výkonům.

Pro play off musíte mít dobrého gólmana a Kaša chytá opravdu skvěle. On se nastartoval proti Hradci několika úžasnými zákroky, chytá neskutečně a drží nás.

Jak se zrodila vaše branka?

Jeli jsme tři na dva. Já jsem nahrával Selošovi (Pavlu Selingrovi, pozn. red.) před dva hráče a jeden z nich si to kopl do brány. Bylo to štěstí.

Po domácích zápasech vedete 2:0. Co říkáte na takový vývoj semifinálové série?

My si věříme, máme dobrý tým, jsme dobrá parta a jdeme za úspěchem. Myslím, že Hradec pro nás byl asi nejlepší soupeř, protože nás nastartoval, ukázal nám, že musíme bojovat. V tomto duchu pokračujeme i proti Ústí. Za vedení 2:0 jsme rádi, ještě ale není ničemu konec. Minulý rok jsme prohrávali 3:0 s Chomutovem a dotáhli jsme to na 3:3. Musíme bojovat až do konce.

Může Ústí tento stav nalomit?

Já osobně jsem si přál, abychom vyhráli oba zápasy, protože jinak by soupeři měli velké sebevědomí. My se musíme snažit jim ho sebrat, dohrávat je na ledě, chodit do nich tvrdě a nenechat je hrát ten jejich hokej.

S jakými cíli pojedete do Ústí?

Chceme vyhrát v obou zápasech, bylo by dobré, kdyby se nám tam podařilo uhrát i jeden zápas. Budeme bojovat, protože oni jsou opravdu zkušené mužstvo, a když jednou zaspíme, tak oni to potrestají. Musíme hrát koncentrovaně po celý zápas.