Tohle léto jí sedí. Finále olomouckého antukového turnaje ji dostalo do pohody, nepřibrzdilo ji ani zranění kotníku na následném podniku v Praze.

„Ráda bych se dostala na velké turnaje mezi elitní hráče,“ prohlásila Karolína Muchová minulý měsíc.

Cíl splnila rychleji, než snad sama mohla čekat.

Muchová na US Open prošla tříkolovou kvalifikací a premiérově si se probojovala mezi smetánkou.

Finále ITS CUPu Karolína Muchová vs. Fiona Ferrová.
Muchová prohrála domácí finále. Pořád to nemůžu prolomit, litovala

„Je to hlavní soutěž na grandslamu. Tam jsem se ještě nikdy nedostala. Tenhle úspěch řadím jasně nejvýš,“ svěřila se dcera bývalé ikony fotbalové Sigmy Josefa Muchy v rozhovoru pro Tenisový svět.

Jenže to nebylo vše.

Čerstvě dvaadvacetiletá tenistka k utkání 1. kola newyorského turnaje proti o čtyři roky mladší Dajaně Jastremské přistoupila jako zkušená rutinérka a Ukrajinku vystřílela z kurtu po výsledku 6:4, 6:2.

„Je to úplně super, je to splněný sen, Druhé kolo na grandslamu je pecka,“ svěřila se českým novinářům v New Yorku tenistka, která má jistotu, že se v novém vydání světového žebříčku WTA dostane na své životní maximum (tím dosud bylo 179. místo).
Pochvalovala si, jak rychle grandslamovou vítěznou premiéru zvládla. „Bylo strašné vedro, ale zápas nebyl úplně fyzicky náročný,“ uvedla.

Ušetřené síly se budou hodit.

Ve 2. kole US Open Muchovou česká jednoznačně největší zápas dosavadní kariéry – bitva s bývalou světovou jedničku a dvojnásobnou grandslamovou šampionkou, slavnou Španělkou Garbiňe Muguruzaovou.

„Už se těším a to hodně. Nemám ji úplně nakoukanou, ale určitě o ní na internetu něco bude,“ pousmála se Muchová, která si díky svému newyorskému tažení na prize money (zatím) vysloužila odměnu v podobě 93 tisíc dolarů.

Karolína Muchová.
Baví mě to čím dál víc, říká Muchová po postupu do semifinále