Na mistrovství se kvalifikovalo 148 boxerů z 20 států. Benjamínek reprezentace Mario Wiedermann ve váze do 40 kg ukončil svou cestu na evropském šampionátu v srdnatém boji proti vicemistru starého kontinentu z roku 2007 Osuzhanovi Yavuzovi z Turecka a získal 5. místo.

„Podařilo se mu sice poslat soupeře k zemi, ale zkušený ostřílený protivník prokázal svou kvalitu a nakonec vyhrál,“ řekl Alexander Bögi, trenér Dukly Olomouc.

„Vzhledem k věkovému rozdílu a dvoutýdennímu tréninkovému výpadku našeho borce kvůli nemoci těsně před ME je to velký úspěch a potvrzení vysoké kvality přípravy borců v Dukle Olomouc. Naši reprezentanti měli proti sobě navíc diváky s rozhodčími, mezi kterými nebyl ani jeden Čech nebo Slovák,“ podotkl.

Dařilo se i dalším boxerům z české výpravy. Patrik Balog (Palestra Praha ) ve čtvrtfinále váhy do 56 kg deklasoval George Crottyho z Anglie a v semifinále Franko Antiče z Chorvatska. Ve finále podlehl ve vyrovnaném zápase Nazaru Artyukhovi a dosáhl úspěchu, na který Česká republika čekala dvanáct let.

David Pazdera (Děčín) ve váze do 59 kg narazil na mistra světa Elmurada Magnetova z Ruska a přes skvělou obranu mu po velkém boji podlehl a získal 4. místo. Viktor Agateljan (SKP Sever Ústí n./L.) ve váze do 38,5 kg v rychlém, technickém zápase prohrál s Yasinem Yilmazem z Turecka a skončil na 5. místě.