Ve Smetanových sadech čekalo na účastníky téměř devět kilometrů po zrekonstruovaných asfaltových parkových cestách na Rudolfově aleji i v Čechových sadech.

O vítězství bojovali Čelko z Hore dole a Doležel z AK Šternberk. Nakonec vyhrál Čelko, který doběhl do cíle v čase 29:17 minuty. Jeho soupeř zaostal na druhé příčce o pouhé 4 vteřiny.

Mezi čtyřicátníky zvítězil Sedláček z V.I.K Kamík Tučapy časem 30:01 min. a v padesátnících dobrou formu prokázal Ženčák z AK Šumperk, jehož vítězný čas měl hodnotu 31:09 min.

V šedesátnících spěje za loňským celkovým prvenstvím olomoucký Vynikal, který jasně zvítězil výkonem 36:25 min. Ve slabě obsazené kategorii mužů nad 70 let pohodlně zvítězil Tomíšek 
z Říkovic (50:38 min.).

Mezi ženami nejlepšího výkonu dosáhla časem 34:10 min. Planičková z AK Olomouc.

V Hranicích počasí pořadatelům nepřálo a vzhledem 
k vydatnému sněžení v posledních dnech bylo třeba změnit trasu závodu, protože v lesních úsecích na původní trati leželo ještě 20 cm sněhu. Krizový štáb na poslední chvíli přesunul dvacetikilometrový závod na místní asfaltové cesty na dvou okruzích se startem a cílem na stadionu.

Přes nevlídné počasí se na start postavilo celkem 93 běžců a absolutním vítězem se stal Pelíšek z AK Olomouc, který trať zvládl za 1:05:53 hod.

Ve čtyřicátnících olomoucké vítězství zopakoval Sedláček z BIKE Kamík Tučapy.

V padesátnících byl nejrychlejší P. Horák z Vyškova a v šedesátnících si již druhé vítězství o víkendu připsal olomoucký Vynikal. Do závodu se registrovalo 22 žen, z nichž prvenství vydobila Kociánová z Vyškova (1:22:37 hod.).

Jaroslav Polák