Vysokoškolačky zdolaly tradičního rivala jednoznačně 3:0. V souboji dvou sokolských účastníků soutěže prohrál Šternberk ve Frýdku-Místku 1:3.

Souboje Olomouce a Brna bývají ozdobou extraligy, letos však oba celky nastoupily ve výrazně omlazené sestavě a očekával se tak vyrovnaný a nervózní duel.

Jenže vysokoškolačky poněkud nečekaně rychle převzaly otěže utkání a ve dvou setech, a zejména v tom druhém, zápasu dominovaly.

Až třetí dějství přineslo trochu drama, v jeho polovině se hrálo stále vyrovnaně, jenže koncovka znovu patřila Olomouci a po třech setech bylo překvapivě na Hané hotovo.

„Potěšilo mě, že jsme odehráli až překvapivě dobře utkání v poli, přičemž na bloku to byl hlavně ve druhé sadě z naší strany vynikající zápas,“ chválil trenér univerzity Jiří Teplý.

„Dařil se nám však i servis, pouze v úvodu třetího setu jsme zkazili šest podání, než na ně přišla Chalcarzová a situaci uklidnila. Od všech hráček to byl tentokrát velmi slušný výkon,“ kvitoval Teplý.

Už ve čtvrtek se tým Univerzity Palackého představí znovu v domácí hale, tentokrát v rámci předehrávaného 6. kola extraligy proti Ostravě. Začátek duelu je stanoven na 17 hodin.

SK UP Olomouc – VK Královo Pole 3:0 (21, 13, 21)

Rozhodčí: Kovář, Pecháček. Čas: 64 minut. Diváků: 350.

SK UP Olomouc: Chalcarzová, Rutarová, Vančurová, Honková, Nachmilnerová, Gregorová,

libero: Maléřová. KP Brno: Teichmanová, Onderková, Staňková, Michalíková, Svobodníková, Vincourová, libero: Melichárková. Střídaly: Jiroušková, Toufarová, Širůčková.

Šternberské volejbalistky se po prvním, celkem hladce prohraném setu zvedly a díky zlepšenému útoku srovnaly na 1:1. Jenže o osudu zápasu rozhodla vyrovnaná třetí sada, v níž hosté nezvládli koncovku a ve čtvrtém dějství už nedokázali na hru Frýdku-Místku nijak odpovědět.

„Zápas rozhodl servis,“ konstatoval šternberský kouč Radomil Juřík.

„Tři sety byly vyrovnané, v tom čtvrtém už ale dominoval soupeř, který v něm byl lepší ve všech činnostech,“ uznal Juřík.

Ve čtvrtek čeká šternberské volejbalistky další zápas venku, od 18 hodin se představí v Brně na palubovce Králova Pole.

TJ Sokol Frýdek-Místek – TJ Sokol Šternberk 3:1 (19, –19, 22, 19)

Rozhodčí: Gall, Blažek. Čas: 91 minut. Diváků: 300.

Frýdek-Místek: Závodná, Frigmanská, Orlovská, Mazurová, Chudobová, Pavelková,

Libero: Spáčilová. Střídaly: Holišová, Jurčíková. Šternberk: Dřímalová, Oborná, Holásková, S. Janečková, M. Janečková, Sochorcová, libero: Hronová. Střídala: Římská.

ADAM FRITSCHER