Začátek ostravského střetnutí byl zcela vyrovnaný, první únik se povedl domácímu celku, který se po útocích Kojdové s Jakuškinovou dostal do vedení 12:9. Hanačky se snažily soupeři přiblížit, ale srážely je technické chyby v útoku. Ostrava tak držela mírný náskok, který ale Šantovka srovnala na 19:19 a po esu kapitánky Nečasové šla dokonce do vedení. Domácí hráčky však koncovku zvládly, Kojdová s Jedličkovou uhrály důležité míče a první set zůstal v Ostravě po výsledku 25:21.

Vítězství v úvodní sadě zvedlo Ostravankám sebevědomí a ve druhé části vedly už 11:5 a 14:9. Jenže univerzita zabrala a po esu Michaely Nečasové a smeči Adély Farské vyrovnala na 15:15. Olomoucký útok jako by se odšpuntoval a Artyshuková s Farskou otočily vývoj v setu (17:22). Náskok si už hosté pohlídali a po vítězství 25:20 srovnali stav utkání na 1:1.

Do třetího dějství si Olomoučanky přenesly pohodu z vítězného setu, Anna Artyshuková dala esa na podání, Adéla Farská bodovala na smeči a hosté vedli už 8:2. Pak ale zavelela domácí kapitánka Skřivanová a Ostrava se vrátila do setu. Hanačky však nadále držely vedení, které domácí hráčky dokázaly několikrát přiblížit na dva body, v závěru ale Olomouci opět fungoval agresivní útok – 21:25 a 1:2.

Čtvrté pokračování začala lépe Ostrava, která vedla 8:5 a 10:8, v polovině setu se však skóre začalo otáček a Hanačky směřovaly k vítězství. Po bodech Artyshukové s Farskou zvyšovala Anna Šotkovská na 20:16, a přestože se domácí tým dostal ještě na dva body, Šantovka už šanci nepustila, získala set opět 25:21 a celý zápas 3:1.

„Jeli jsme Ostravu potrápit a pokusit se urvat nějaké body, což se nakonec povedlo. Úvod nám moc nevyšel, byli jsme nervózní a dělali nevynucené chyby. Přesto jsme zlepšenou hrou dotáhli stav na 20:20, ale opět jsme přestali útočit, hráli ulívky, což Ostrava výbornou obranou pohlídala, skórovala a první set vyhrála. Ve druhém setu jsme začali lépe útočit, pomohlo nám i střídání, kdy šla do hry Anna Šotkovská. Druhý a třetí set měly podobné průběhy, kdy jsme soupeře pouštěli zpět do hry, jakmile jsme se přestali držet té naší. Ale jakmile jsme se zkoncentrovali, začali jsme opět řídit hru a koncovky jsme zvládli. Jsem rád, že jsme poslední zápas roky vyhráli. Chválím celý tým za velmi dobrý výkon,“ zhodnotil vítězný duel kouč Olomouce Jan Drešl.

Další ligový zápas čeká univerzitu až v novém roce, v sobotu 13. ledna se od 17 hodin představí ve Šternberku.

TJ Ostrava - VK Šantovka Olomouc UP 1:3 (21, -20, -21, -21)

Rozhodčí: Ištvanech, Vachutka.

Čas: 115 minut.

Diváci: 150.

Ostrava: Mikelová, Hadáčková, Jakuškinová, Kojdová, Jasečková, Jedličková, Skřivanová. Libero: Slavíková. Střídaly: Kašparová, Z. Látalová, Bauerová, Chládková. Trenér: Zdeněk Pommer.

Olomouc: Shevkeneková, Fedchuková, Nowaková, Artyshuková, Farská, Nečasová. Libero: Chaloupková, Střídala: Šotkovská. Trenér: Jan Drešl.