„Zápasů s našimi ligovými konkurenty je v přípravě i v samotné sezoně poměrně hodně a fanoušci i hráčky by určitě více ocenili konfrontaci se zahraničními soupeři. Musíme ale respektovat i současnou ekonomickou realitu a chovat se finančně zodpovědně, takže jsme za tento turnaj nakonec rádi,“ konstatoval předseda olomouckého klubu Jiří Zemánek.

Systém turnaje nejprve svedl osmičku jeho účastníků ke čtvrtfinálovým soubojům na půdě jednoho z nich. Vysokoškolačky doma ve středu 5. října přivítaly Frýdek-Místek a po výhře 3:1 postoupily do sobotního semifinále. V něm těsně nestačily na libereckou Duklu, které podlehly 1:3. Nedělní boj o bronz proti Královu Poli už ale vyzněl poměrem 3:1 pro Olomouc.

Fotbalisté FC Sigma Hodolany (v černobílém) proti TJ Sokol Kožušany. David Rozehnal a Marek Heinz
Podívejte se: Hvězdné války! Heinzovy Hodolany přetlačily Rozehnalovy Kožušany

„Po domácím TOMI-REMONT Cupu to byl pro nás druhý velký turnaj v rámci letošní letní přípravy, jinak v ní máme na programu jednorázová zápasová či tréninková měření sil. Ve čtvrtfinále jsme se potkali s Frýdkem-Místkem a neprezentovali jsme se hrou, jakou bychom v sezoně chtěli předvádět. Pozitivem byla pouze výhra,“ kritizoval trenér Hanaček Martin Hroch.

„V sobotním semifinále proti Liberci bylo i přes porážku 1:3 znát, zlepšení. Za dveřmi finále jsme bohužel zůstali i kvůli nižší efektivitě na některých pozicích. Ale celkově charakter hry odpovídal mým představám ,“ těšilo olomouckého kouče.

Semifinále se hrálo zhruba do půl osmé večer a už v neděli ve dvě odpoledne byly Vysokoškolačky znovu na hřišti v duelu o třetí místo proti domácímu Královu Poli.

11. kolo FNL: Sigma Olomouc B - Slavia Praha B
Druhá porážka Slavie ve dvou dnech! Béčko vyhrálo i přesto, že bylo obráno o gól

„V utkání jsme si vyzkoušeli modelovou situaci pro letošní ročník extraligy, kdy se budou hrát zápasy o extraligové body právě i dva dny za sebou, takže na nějakou únavu a regeneraci není čas. Přestože to hráčky věděly dopředu, tak se nám začátek opravdu nevydařil a byli jsme pod tlakem servisů soupeře. Přestože sice hra nebyla tak živá jako předešlého dne, výsledek 3:1 i celý turnaj splnily očekávání. Velkou kaňkou ovšem zůstává sobotní zranění kotníku Katky Körmendyové. Až další vyšetření ukáže, jak dlouhou absenci si léčení vyžádá,“ zmínil Martin Hroch.

Jeho družstvo ještě čeká tuto středu měření sil s týmem Opole, který hraje nejvyšší polskou ligu. Dlouhou přípravu pak zakončí duel s Prostějovem a v pátek 21. října od 18 hodin už domácí extraligová premiéra proti Šelmám Brno.

Výsledky turnaje Pre-season Cup

Čtvrtfinále:

Olomouc - Frýdek-Místek 3:1 (Olomouc)
Prostějov - Šternberk 3:0 (Prostějov)
Liberec - Olymp 3:0 (Liberec)
Královo Pole - Šelmy Brno 3:0 (Svitávka)

Semifinále (Brno):

Liberec - Olomouc 3:1
Šelmy Brno - Šternberk 3:0
Královo Pole - Prostějov 0:3
Olymp - Frýdek-Místek 3:1

Zápasy o umístění (Brno):

O 7. místo:
Frýdek-Místek - Šternberk 3:1

O 5. místo: Olymp - Šelmy Brno 3:0

O 3. místo: Královo Pole - Olomouc 1:3

Finále: Liberec - Prostějov 3:2