Z vítězství v úvodním utkání 2. kola Challenge Cupu se však nakonec radoval zkušenější soupeř, který zápas dokonale otočil.

Do první sady vlétly Hanačky jako uragán a Belgičanky nevěděly, kam dřív skočit. Z jejich tváří se dalo vyčíst obrovské překvapení, které jim svým výkonem přichystaly olomoucké Vysokoškolačky. Ty bez problému dotáhly úvodní set do vítězné koncovky v poměru 25:12.

V průběhu druhého dějství se Belgičanky ve Sportovní hale pomalu rozkoukávaly a naznačily, že ještě mohou pořádně zazlobit. Rozjeté domácí hráčky však nepolevily a prakticky bezchybnou hrou získaly druhou sadu 25:21.

O tom, že učinit poslední krok je vždy nejtěžší, se však Hanačky přesvědčily ve třetí sadě, ve které začal Kieldrecht na olomoucké palubovce jasně dominovat. Domácí se z šoku probudily až za stavu 5:19, ale stačily už jen snížit na 16:25.

Ve čtvrtém setu to dlouho vypadalo, že by se SK UP mohl přeci jen znovu zachytit. Svěřenkyně trenéra Teplého dokázaly náskok Asterixu v závěru setu snížit na 21:22 a měly podání na vyrovnání. Přišla ale další chyba, kterou hostující volejbalistky využily a vývoj zápasu srovnaly.

Do tie-breaku nastoupily lépe znovu Belgičanky, které se ujaly vedení 6:2, později i 7:3. Hanačky se ale nevzdaly a bojovným výkonem srovnaly na 9:9. Jenže Kieldrecht už držel otěže zápasu pevně ve svých rukou a rozhodující sadu vyhrál 15:12.

„Sledovali jsme v podstatě dva různé zápasy,“ řekl na tiskové konferenci belgický kouč Gert Vande Broek. „V tom prvním nás domácí zaskočili svoji dobrou hrou. Po druhém setu jsem si už myslel, že je s námi konec,“ přiznal. Naštěstí jsme začali lépe servírovat, bojovali jsme a díky tomu se nám podařilo zvítězit. Pro diváky u nás v Belgii je dobře, že ještě bude o co hrát. Myslím si, že i odveta bude hodně těsná,“ doplnil Vande Broek.

„Podařilo se nám v prvních dvou setech hrát dobře, bez chyb a koncentrovaně. Drželi jsme soupeře pod tlakem,“ souhlasil se svým belgickým kolegou domácí kouč Jiří Teplý. „Pak nám ale odešel servis, naopak soupeř nás jím zatlačil a prokázal své kvality. Přestože je to podobně mladé družstvo jako to naše, tak má přeci jen větší zkušenosti z těžších zápasů,“ přemítal olomoucký kouč.

„Nicméně do Belgie nepojedeme jenom na výlet. Právě kvůli takovým utkánímpoháry hrajeme. Chceme se porvat o postup, naše šance stále žije,“ dodal na závěr trenér Teplý.

Odveta je na programu ve čtvrtek 10. prosince.

SK UP Olomouc – Asterix Kieldrecht 2:3 (12, 21, -16, -22, -12)

Rozhodčí: Miklošič (Slovinsko), Isajlovič (Rakousko). Čas: 106 minut. Diváků: 250.

SK UP Olomouc: Dedíková, Langová, Gregorová, Chalcarzová, Nachmilnerová, Měrková. Libero: Maléřová. Střídaly: Mátlová, Hrabalová, Honková. Trenér: Jiří Teplý.

Asterix Kieldrecht: Aelbrecht, van de Vyver, Leys, Heyrman, van Hecke, Smits - van Vaerenbergh; Eykens, de Leeuw. Trenér: Gert Vande Broek.