Spřátelené extraligové celky se domluvily na předehrávce 
6. kola nejvyšší soutěže. Na šternberské palubovce to však ze strany Olomouce nevypadalo na žádné šetření papírově slabšího soupeře. A to hlavně 
v prvním setu. Vysokoškolačky hrály s velkým nasazením 
a převaha nově sestaveného olomouckého týmu dovedla první set až k výsledku 25:7 pro hosty.Olomoucké volejbalistky

„Nemám rád, když se hraje bojácný volejbal, a my jsme tentokrát do zápasu vstoupili, jak kdybychom byli rezervou toho týmu, který je naproti. Vypadalo to, jako bychom si mysleli, že pravděpodobně nemůžeme vyhrát. To se nám ale podařilo setřást," upozornil trenér Šternberku Martin Hroch. Vysoké vítězství v prvním setu nebylo podle lodivoda družstva vysokoškolaček až takovým přínosem.

„Vyhráli jsme hladce a právě to nám neprospělo. Pak jsme to dost podcenili, holky si myslely, že už je to jasné," vysvětloval olomoucký Jiří Teplý.

Sokolky zbraně nesložily 
a po velmi špatné první sadě se ještě dokázaly do zápasu vrátit. V další sadě získala Olomouc opět 25 bodů, jenže domácí volejbalistky se oproti prvnímu setu zlepšily o dvacet bodů, což po velkém boji znamenalo radost ze získaného druhého setu v poměru 27:25. „Holky zabojovaly v obraně i útoku, kde hrály kombinace, které jsme nacvičovali. Vývoj jsme v koncovce zlomili na naši stranu," těšilo domácího kouče.

V dalších dvou sadách už se Olomoučanky vrátily do své role favorita a ve zbytku zápasu dovolily domácím hráčkám jedenáct, respektive dvanáct složených míčů.

„Projevila se výrazná síla Olomouce. Zejména na servisu. Odtlačili nás od sítě, hráli jsme jen po kůlech, kde tu sílu nemáme. Vítězství soupeře má nějaké odůvodnění. Mrzí mě, že ty sety, které jsme prohráli, jsme prohráli velkým rozdílem," okomentoval závěr zápasu Martin Hroch.

„Je to pro nás poučení, že se to po vyhraném setu nemůže takhle vypustit. Obával jsem se toho, bývá to skoro pravidlem, že po tak lehce vyhraných setech se ztratí koncentrace. Jsem rád, že družstvo je dost zkušené, nezbláznilo se úplně 
a zápas jsme vyhráli," uzavřel s úsměvem hostující kouč Jiří Teplý.

TJ SOKOL ŠTERNBERK – VK UP OLOMOUC 1:3 (-7, 25, –11, –12)

Rozhodčí: Kavala, Slezák. Čas: 89 minut. Diváků: 150.

Šternberk: Borovcová, Šenková Š., Janečková, Dudová N., Šenková M, Hudylivová, libero: Matoušková. Střídaly: Zatloukalová, Beránková, Kratochvílová, Navarová. Trenér: Martin Hroch.

Olomouc: Kubová, Košická, Dudová K., Dedíková, Dumančič, Závodná, libero: Hronová. Střídaly: Orvošová, Michalíková, Sochorcová, Čudová. Trenér: Jiří Teplý.