Pro Marešovou přitom olomoucký mítink představoval první závod v sezoně.

„Podle přípravy jsme s trenérem věděli, že jsem na tom fyzicky hodně dobře. Záleželo hlavně na tom, jak se poperu s technikou. Vzhledem ke zranění zadního stehna jsme se totiž technice moc nevěnovali. Nakonec se to ale podařilo," byla spokojená Marešová.

Ve splnění limitu věřila již předem.

„Pevně jsem v to doufala. Už při rozeskakování jsem si říkala, že to bude dobré. Věřila jsem, že zrovna tady by to mohlo klapnout," řekla Marešová.

Zároveň přiznala, že ji pomohla i konkurence. „Romča Dubnová skákala hodně dobře. Po dlouhé době jsem na domácích závodech mohla s někým soupeřit," pochvalovala si vítězka.

Marešová již nyní může spřádat plány na mistrovství Evropy a olympiádu. „Vzhledem k tomu, že obě akce jsou hned po sobě, spousta atletů Evropu vypustí. To by mohla být šance pro mě. Chci startovat na obou akcích. Otázkou je, jak se podaří vyladit formu," uvědomuje si.

Prášil si hodil osobák

Hned dvakrát vylepšil svůj osobní rekord olomoucký odchovanec koulař Ladislav Prášil, když kouli poslal na 19,74 a 19,71 metru. Za evropským limitem A a olympijským B však zaostal o 26 centimetrů. „Hodil jsem si osobák, takže závody hodnotím kladně. Jsem spokojený," hodnotil Prášil.

Věří, že limit překoná. „Je to kousek. Když to vyjde, tak limit hodím," poznamenal.

Prášil hned na úvod sezony vylepšuje osobní maxima. Minulý týden na oddílových přeborech dosáhl mety 19,68 a teď se zlepšil na 19,74. „Věřím, že ještě formu naladíme a že přehodím dvacet metrů. Za měsíc by mohla forma gradovat," uvedl koulař.

Odchovanci olomoucké atletiky věří i předseda pořádajícího klubu Miroslav Hrabal. „O to víc mě mrzí, že Laďa jako domácí závodník nesplnil limit. Věřím, že se mu to podaří a pojede alespoň na mistrovství Evropy," řekl Hrabal.

Mladého odchovance olomoucké atletiky v kariéře brzdí zranění kolene. „Je to furt to stejné. Snažíme se s trenérem upravit techniku, aby to tak nebolelo," přiznal.

Jak dopadl oštěp?

Tradiční ozdobou Velké ceny města Olomouce je oštěp mužů. Tentokrát však z elitních oštěpařů na Hanou dorazil jen Jakub Vadlejch, který těsně zůstal pod osmdesátimetrovou hranicí (79,78 m).

„Asi mu chyběli reprezentační kolegové, kteří startují v Dauhá. Vyhrál totiž s velkým náskokem," myslí si Hrabal.