Rozjetý tým z obce žijící tímto sportem v nabité hale sahal po postupu do čtvrtfinále poháru, skvělý výkon na ostřílenější soupeře nakonec těsně nestačil.

„Mrzí mě především vyřazení, na Zubří jsme měli. Celý zápas jsme vedli, koncovka ale bohužel byla vyrovnaná. Štěstí přálo v sedmimetrových hodech hostům," prohlásil hrající trenér bystřického celku Lubomír Veřmiřovský.

Do druhé půle vstupoval jeho mančaft se skóre 16:11, ale soupeř ze Vsetínska se začal dotahovat. Osm minut před koncem svítil na ukazateli stav 22:22 a hala bouřila při každé akci.

„Opravdu kluky jsme nemuseli před zápasem hecovat. Ve Velké Bystřici to byla velká sláva, myslím, že my i fanoušci jsme si zápas užili. Je to škoda, chyběl skutečně kousek. Atmosféra byla perfektní. Divákům chci poděkovat, že přišli a vyprodali halu," cenil si podpory domácí kouč.

Čtyřicet sekund před koncem mířili Hanáci do útoku za stavu 27:27, ale o míč překvapivě brzy přišli. Útok Zubří však přestáli a došlo na sedmimetrové hody.

„Byla tam obrovská smůla a neštěstí. Vzal jsem si timeout v momentu, kdy rozhodčí ukázali pasivitu. Podle nových pravidel máme šest přihrávek a v té době už jsme jednu měli. Když jsme šli na plac, tak jsme měli domluvenou kombinaci na čtyři přihrávky," vyprávěl o klíčovém momentu Lubomír Veřmiřovský a pokračoval: „Rozhodčí řekl hráči: máte jednu přihrávku. On pak šel do střelby a nevyšlo to. A pak rozhodčí řekli, že to mysleli tak, že máme teprve jednu přihrávku a zbývá nám pět. Tím jsme přišli o balon, měli jsme připravenou akci, která mohla skončit gólem, a mohli jsme postoupit. Je to obrovská smůla," posteskl si velezkušený házenkář. V závěrečném rozstřelu, při kterém se dalo napětí v hale krájet, byli úspěšní hosté.

Velká Bystřice zaváhala hned v úvodních dvou pokusech.

„Závěr byl opravdu vypjatý. Bylo vidět, že brankáři i střelci Zubří byli trošku jistější. Byli možná trošku víc nahecovaní, u nás byla vidět nervozita. Můžu říct za sebe, že v této situaci fakt není jednoduché proměnit. Je to loterie," řekl Veřmiřovský, jenž působil řadu let ve Španělsku či Německu.

Nyní se i podle pohárového výsledku vydává správnou trenérskou cestou s týmem Velké Bystřice.

„To musí posoudit jiní. Ale kdyby mi před rokem někdo řekl, že jsme schopni se Zubřím, které hraje špičku extraligy zahrát vyrovnaný zápas, tak bych tomu nevěřil. Možná je to ukazatel, že jsme se zlepšili," uvažoval.

Velká Bystřice – Zubří 27:27 (16:11), po sedmimetrových hodech: 29:31

Výsledky osmifinále Českého poháru házené

Muži: Maloměřice – Dukla Praha 26:30 (13:12), MHK Karviná – Hranice 20:27, Strakonice 1921 – M.A.T. Plzeň 23:29 (12:15), Zlín – Baník Karviná 25:28, Nové Veselí – Jičín 31:23 (16:10).

Ženy: Vršovice – HC Plzeň 33:25, Velká Bystřice – Zlín 20:40 (9:21), Hodonín – Olomouc 28:24, VŠ Plzeň – Písek 19:23, Astra Praha – Most 22:50 (11:26), Jindřichův Hradec – Veselí n. M. 23:44 (11:21), Turnov – Slavia Praha 12:40 (5:20).