„Samozřejmě chceme, aby nám zase pověsili na krk zlaté medaile a mohli jsme nad hlavu zvednout trofej pokud možno už v sobotu, kdy je 
v Olomouci na programu třetí vzájemný zápas. K tomu však musíme zvládnout první dva souboje na domácím hřišti, což určitě nebude nijak snadné," uvedl pro klubové stránky kouč Prostějova Miroslav Čada.

Prostějov se dostal do finále po hladkých výhrách nad Šternberkem a Olympem Praha. Agelky zvládly obě série na tři zápasy a ztratily jen jeden set.

„V semifinále s Olympem jsme místy dělali zbytečné chyby a naše výkony tím nebyly úplně optimální, takže pro finále máme co zlepšovat. Zvlášť když družstvo UP šlo od trochu pomalejšího začátku sezóny neustále nahoru a musíme očekávat jeho maximální odpor," upozornil Miroslav Čada.

Ztracený set na domácí půdě kouč Miroslava Čadu ale trápí:

„Rozhodně je to pro nás varování, na druhou stranu máme teď před sebou úplně jiné bitvy. Půjde o všechno, což si holky dobře uvědomují, 
a proto věřím, že v rozhodujících zápasech předvedou to absolutně nejlepší. Právě na finále jsme se snažili načasovat svou formu."

Olomoucké volejbalistky 
v této sezoně proti favoritovi uhrály jediný set, v žádném případě se ale předem nevzdávají.

„Měli bychom zkusit vyhrát aspoň jeden zápas," přeje si olomoucký trenér Jiří Teplý.

Zároveň si ale uvědomuje postavení svého týmu.

„Prostějov dominuje soutěži již několik let. Jsme v roli takového sparingpartnera. Navíc máme nevýhodu, že jsme v semifinále odehráli pět těžkých zápasů," upozornil kouč, že jeho tým k finále nastoupí jen po třídenní přestávce.

Bouřlivá kulisa

Semifinálové zápasy s Ostravou do haly UP přilákaly početnou kulisu, která vytvořila bouřlivé prostředí. Ve finále by atmosféra měla ještě gradovat.

„Myslím si, že lidé přišli hlavně na dobrý volejbal a ten jsme jim podle mě 
i nabídli. Věřím, že pokud budeme hrát v závěru této i v příštích sezonách dobře, tak fandové opět přijdou a vrátí do naší haly tu pravou sportovní volejbalovou atmosféru," poznamenal Jiří Teplý.

A podaří se vyprodat halu UP?

„Kdybychom v Prostějově vyhráli jeden zápas, tak můžeme halu vyprodat. Tuhle senzaci by si asi málokdo nechal ujít," očekával Jiří Teplý.

Fanoušky láka také prostějovský lodivod Miroslav Čada: „Ať si fanoušci nenechají tyhle jistě zajímavé souboje ujít, dorazí v hojném počtu 
a vytvoří v celé sérii důstojnou atmosféru s pokud možno bouřlivou kulisou."