Ty nejaktivnější školy mají každý rok možnost vyhrát i hlavní cenu, kterou je poukaz na sportovní vybavení v hodnotě až 60 000 korun. Slavnostní předání cen 35 školám, které si rozdělily poukazy v hodnotě 1 000 000 korun, proběhlo v trampolínovém centru HOP Arena Praha.

Logo Sazka Olympijský víceboj

V uplynulém školním roce se do projektu zapojilo celkem 1262 škol. Třetina z nich splnila podmínky pro losování hlavních cen od společnosti Hervis Sports.

Dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice a sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor vylosoval 35 vítězných škol, které získaly poukaz na sportovní vybavení v hodnotě od 10 do 60 tisíc korun.

Ty využijí na nákup vybavení do svých tělocvičen. Mezi pomůcky, které si mohou školy díky výhře pořídit, patří například činky, dresy, cvičební podložky či pomůcky na míčové sporty.

Míče, florbalky i oštěpy

Mezi vylosovanými školami byla i Základní škola Dřevohostice z okresu Přerov.

„Dvacet tisíc nebudeme mít problém utratit za míče, sítě, vybavení na florbal, švédskou bednou a například za švihadla,“ uvedla Růžena Jakubálová.

Šek na dvacet tisíc obdržela také olomoucká ZŠ sídlící na třídě Svornosti.

„Pořídíme atletické náčiní – oštěpy, raketky – i míče,“ plánovala Hana Prudilová.

Slavnostní předání cen proběhlo v trampolínovém centru HOP arena v Čestlicích za přítomnosti předsedy ČOV Jiřího Kejvala, partnerů projektu a sportovních ambasadorů, mezi nimi například šermíře Jiřího Berana nebo basketbalistky Ilony Burgrové.

Kromě 35 výherních škol se i všechny ostatní zapojené mohou už 29. června těšit na Olympijské diplomy a Odznaky všestrannosti, které žáci získají díky svému celoročnímu zapojení v Sazka Olympijském víceboji.

CÍL PROJEKTU
Sazka Olympijský víceboj je společný projekt Českého olympijského výboru a Sazky. Jeho cílem je ukázat dětem sport jako přirozenou součást zdravého životního stylu. Školy si mohou vybrat, zda budou s žáky plnit disciplíny Olympijského diplomu vhodné pro 1. stupeň ZŠ a pomohou jim tak vybrat sport, pro který mají přirozený talent, nebo se zapojí do Odznaku všestrannosti, jehož disciplíny rozvíjejí sportovní všestrannost. Každý rok se zapojí přes 150 000 žáků z celé ČR.