Házenkářky Zlína nadšeně slavily vítězství 28:25 na dosud nedobytné půdě Zory Olomouc, hrdince hostujícího celku ale do smíchu nebylo. „Dva body bych vyměnil za zranění naší brankářky,“ řekl bez okolků trenér zlínského celku Martin Spuchlák. „To zranění je moc nepříjemné. Zvlášť když je to u mladých hráček. Je mi to samozřejmě taky líto,“ přidal se jeho protějšek Jan Hegar.

Barbora Rybníčková úžasně čelila ranám ostrých olomouckých spojek Markéty Hurychové a Tatiany Gajdošíkové. Právě jejich góly domácím chyběly k bodovému zisku. Pár minut před koncem zlínská gólmanka zlikvidovala kontr rychlonohé křídelnice Patrnčiakové, jenže právě tento zákrok se jí stal osudným.

Rybníčková špatně došlápla a ošklivě si zranila koleno. Z palubovky ji odnesl člen zlínského realizačního týmu v náručí. „To jsou ty věci, které za ty body nestojí,“ konstatoval trenér Spuchlák.

Body do tabulky si však Zlín připsal zcela po zásluze. Od třetí minuty držely hostující hráčky vedení, které si bez větších komplikací hlídaly až do konce a soupeřky prakticky nepustily do zápasu. „Do Olomouce jsme jeli s tím, že opravdu nemáme co ztratit. Spíš jsme se soustředili na domácí zápas se Šaľou, který nám nevyšel. Rozhodly individuální výkony našich spojek, které byly lepší než domácí. A druhou věcí je, že zápas udělala naše brankářka,“ vrátil se kouč Spuchlák ke zraněné Rybníčkové.

Olomoucký tým si po prohře na Slavii připsal druhou prohru v řadě a opustil přední příčky tabulky MOL ligy. „Už podruhé jsme nepodali dobrý výkon. Od vypadnutí Jansové a zranění Severové, kdy se nám rozpadla ta bránící dvojička, šla naše obranná činnost rapidně dolů. Navíc jsme dělali chyby i v útočné činnosti. Náš výkon byl netrpělivý, uspěchaný a ukazuje se, že pokud zápas nesedne krajním spojkám Gajdošíkové s Hurychovou, tak velmi těžce hledáme náhradu,“ zhodnotil olomoucký kouč Hegar.

V posledním utkání před zimní pauzou se Zora představí v Písku. „Bude to pro nás těžký oříšek,“ předpověděl kouč.

DHK Zora Olomouc – HC Zlín 25:28 (12:14)

Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. 7m hody:10/8 – 6/5. Vyloučení: 3 – 5. Diváci: 220.

Olomouc: Raškovvá, Haládiková – Hurychová 3, Závišková 1, Trumpešová, Kapsová, Sovová 4/4, Kašpárková, Salčáková 2, Krajčovičová, Severová 3, Salašová 1, Gajdošíková 4/2, Řezníčová, Patrnčiaková 6/2, Chlandová 1. Trenér: Jan Hegar.

Zlín: Rybníčková, Bendíková – Nygrýnová 3, Záhorová 1/1, Hradilová 2, Ševčíková 8/4, Kolářová 7, Gajdošíková, Sekulová2, Polomíková, Křičková 5, Matějková. Trenér: Martin Spuchlák.