„Říkal jsem to Honzovi Tomajkovi, že hraje výborně badminton, košíkovou, fotbal, florbal, volejbal… ještě, aby mu to takhle šlo i s tím hokejem,“ hodnotil s úsměvem Klimkovy dovednosti trenér Zdeněk Moták, který se s ním potkal už ve Spartě.

Nyní 32letý hokejista svou sportovní všestrannost potvrdil. A to dost výrazně. V rámci letní přípravy se Klimek rozhodl zúčastnit mistrovství České republiky v racketlonu, což je čtyřboj v raketových sportech – tenis, squash, badminton a stolní tenis. Ten se konal o víkendu 8. a 9. června v Ostravě. A v kategorii nováčků byl Klimek nejlepší ze všech!

„Zní to pěkně, že jsem se stal mistrem republiky v racketlonu. To se mi zatím v žádném jiném sportu nepovedlo,“ uvedl rozzářeně Klimek, který má na svém kontě zatím „jen“ čtyři stříbra – tři extraligová a jedno z Ligy mistrů. „Doufám, že jsem to teď prolomil. Sice v jiném sportu, ale i takový titul mistra ČR se počítá! Teď už jen doufám, že to dotáhnu i ve svém hlavním sportu až na vrchol,“ dodal s úsměvem.

V rámci turnaje vyzval třeba juniorského evropského šampiona ve squashi Viktora Byrtuse.

„Věděl jsem, že na squashovém kurtu proti němu nemám šanci. Potřeboval jsem jít do tohoto zápasu alespoň s nějakým bodovým náskokem, což se mi povedlo. Pak už jsem si raději šetřil síly na závěrečný tenis,“ popsal svou předzápasovou strategii Klimek. Následně zažertoval a dodal: „Dostal jsem od Viktora 1:21, ale uhrál jsem alespoň ten jeden míček a neodešel s úplnou nulou. Potom se mi podařilo stav bodů obrátit v tenise a dostal jsem se do finále.“

Ve finále si pak Klimek poradil s badmintonistou Ivo Durlákem. Prvotně však samozřejmě nešlo o umístění, tímto šampionátem si hlavně chtěl zpestřit svou letní přípravu na další hokejovou sezonu. „Jsem rád, že jsem si mohl zahrát a potrénovat fyzičku. Když se o něco hraje, tak to člověka o to víc baví. A navíc jsem neudělal úplně ostudu,“ dodal Klimek, který se raketovým sportům věnuje od dětství.

„Za svou všestrannost vděčím svým rodičům. S bratrem nás vedli od malička k různým sportům. Výkonnostně jsme na tom s bráchou podobně, takže spolu můžeme chodit hrát tenis a badminton. Navzájem se posouváme dál,“ doplnila jedna z nových tváří v kádru olomouckých hokejistů.