Kašpárek měl před nedělními závody k dispozici hned šest tréninkových jízd. O den dříve se totiž na Valašsku jelo mistrovství republiky. Pro šternberského vrchaře je však důležitější evropský šampionát. I přesto ve své třídě obsadil druhé místo.

Vzhledem k častým přeháňkám se před závody spekulovalo nad správným obutím. Kašpárek chtěl v první jízdě atakovat čas 1 minuty a 30 vteřin. Těsně před startem byl ale závod přerušen kvůli havárii Richarda Meixnera.

Po uklizení tratě vyrážel na trať jezdec Ecce Homo Racing jako první s tím, že v místě retardéru těsně před cílem je po nehodě trať ošetřena vapexem. Kašpárek tak raději zvolnil, což ho stálo druhé místo.

Šternberský vrchař ve druhé jízdě zabojoval a posunul se před Dana Michla. Kašpárek si tak vyjel v rámci FIA Cupu stříbrnou pozici za bezchybným Georgem Plasou.

„Chtěl jsem co nejvíce bodovat a eliminovat tak ztrátu ze začátku sezony. S výsledkem jsem spokojen, i když bych si přál být ještě rychlejší a vím, že je to reálné. Ale je to stále o učení se s mým vozem. Stále mám velké rezervy jak sám v sobě tak v nastavení vozu,“ zhodnotil závodní víkend Milan Kašpárek.