Janík ani v chorvatském Buzetu nemusel startovat. „Můj největší soupeř v boji o třetí místo Němec Hilger asi věděl, že už nic nezmění a nepřijel. Konkurence tak byla nejslabší ze všech závodů mistrovství Evropy,“ přiznal Janík.

Pňovický vrchař tak v Chorvatsku s velkým náskokem vyhrál skupinu A. Během první jízdy si dokázal vyjet více než desetivteřinový náskok na soupeře. Stejný časový rozestup si Janík dokázal udržet i ve druhé závodní jízdě.

Janík v Chorvatsku ještě živil toeretickou naději na stříbrnou příčku. O toto umístění na dálku bojoval s Petrem Vojáčkem, který startuje ve skupině SP. Vojáček však vyhrál a bylo po nadějích. „Druzí jsme mohli skončit, jen kdyby měl Vojáček nějaké problémy,“ konstatoval Janík.

Třetí příčka je i přesto životním úspěchem pňovického vrchaře.

„Asi ano. Ale vím, že auto má na víc. První polovina šampionátu ale byla tragická. Ve druhé jsem až na jeden závod všechno vyhrál. Kdybych na začátku sezony o jeden závod víc dojel, tak bych byl druhý,“ litoval Janík, jenž zakončí sezonu posledním podnikem domácího šampionátu v Červené Vodě.