Dařilo se i šternberskému jezdci Jiřímu Svobodovi, který se svým Radicalem skončil pátý ve skupině.

Z důvodu velmi krátké tratě, která na Osnabrücker ADAC Bergrennen měří pouhých 2030 metrů, absolvovali jezdci vždy po čtyřech tréninkových a čtyřech závodních jízdách.

Nutrend racing odjel všechny sobotní tréninky bez větších problémů. Oba jezdci průběžně zrychlovali a trať, kde startovali oba premiérově, si postupně zažívali. V konečném hodnocení sobotního dne obsadil Václav Janík v absolutní klasifikaci šesté místo a Jiří Svoboda po menších problémech s pneumatikami dojel ve skupině E2/SC jako pátý.

V neděli proběhla první závodní jízda na suchu a Janík i Svoboda si drželi své tréninkové časy. Do druhé jízdy ale počasí nevydrželo a jezdci museli přezout na mokro. Janík i přes nepřízeň počasí zabral a v celkové klasifikaci poskočil na páté místo. Dalšími dvěma jízdami si svou pátou pozici už jen jistil.

V rámci šampionátu FIA Challenge pak v Německu obsadil skvělé třetí místo, díky kterému se v tabulce mistrovství posunul do průběžného vedení.

Druhý týmový jezdec Jiří Svoboda si také v neděli svou pátou pozici ve skupině obhájil.

Dlouhá závodní šňůra pokračuje i o tomto víkendu, kdy jezdci absolvují další závod v rámci šampionátu FIA Challenge – GHD Lučine ve Slovinsku. Na Nutrend racing tak čeká další neznámá trať, která je rovněž zařazena do rakouského mistrovství.

„Prioritou týmu v této velké konkurenci tak bude především udržení prvního místa v mezinárodním mistrovství," uvedl Janík.