„Je to zklamání, protože jsme si na tohoto soupeře věřily. Nevím, jestli je to jenom můj pocit, ale nezahrály jsme náš nejlepší volejbal. A v takových zápasech by jej člověk chtěl předvést,“ litovala olomoucká Martina Michalíková.

Souboj českého a ukrajinského mistra přesto začaly lépe domácí volejbalistky. Díky zvládnuté koncovce ovládly první sadu 25:22.

Jenže ve druhém setu je postihl kolaps a svěřenky trenéra Petra Zapletala uhrály jen 12 míčů. „Trápili jsme se se servisem a pořádně jsme nemohli ani přihrát. Ale to se stává, do zápasu jsme se pak hned vrátili,“ líčil olomoucký kouč.

Jeho svěřenky ovládly třetí sadu, jenže zápas dospěl do tie-breaku. A v něm opět začal lépe tým z městečka na pobřeží Černého moře.

„Začít set a prohrávat 1:5, to je pak s takovým soupeřem strašně těžké. Vést o čtyři body, to se pak hraje líp,“ konstatovala Michalíková.

Tie-break dospěl do stavu 13:13, olomoucký tým ale pak dvakrát zaváhal a soupeřky z Ukrajiny zakončily zápas přímým bodem ze servisu.

„Jedna taková maličkost rozhodne. Celý zápas, kromě druhého setu, jsme výborně hráli a bojovali jsme,“ hodnotil kouč Zapletal.

Olomoucký tým musí v odvetě, která se bude konat v úterý na Ukrajině, vyhrát. V případě triumfu týmu z Hané v poměru 3:2 by o postupujícím rozhodoval dodatečný Zlatý set.

„Hlavní skupina Champions League je velké lákadlo. Trenér nám před zápasem říkal, že je to svátek a musíme si to užít. A měl pravdu. Musíme tam jet s pokorou a s tím, že se takové zápasy běžně nehrají,“ uzavřela Michalíková.

„Poznali jsme, že soupeř je hratelný, pro nás je důležité že jsme sehráli skvělý zápas. Kdybychom soupeře zatlačili víc servisem, který se nám nedařil, tak bychom měli větší šance. A to stejné bude platit i příští týden, na servisu teď musíme hodně zapracovat,“ poodkryl plány do odvety kouč Zapletal.

VK UP Olomouc - Chimik Južne 2:3 (22, -12, 23, -20, -13) 

Rozhodčí: Jokelainen (Fin.), Schimpl (SR). Čas: 122 min. Diváci: 1000.

Sestava a body Olomouce: Hodanová 9, Trnková 6, Orvošová 26, Michalíková 9, Bežandolská 14, Dudová, libero Stavinohová - Handleyová 3, Burbeljuková 1, Strušková 5, Kazačenkovová 1, Kulová, Ambrožová.

Nejvíce bodů Chimiku: Bojková 25, Kozlovová 19, Frolovová a Stěpanovská po 11.