Vedle domácích žen VK UP se letošního ročníku zúčastní mimo jiné i úřadující šampion z Prostějova a také francouzský celek Evreux Volley-Ball v sestavě s českou reprezentantkou Evou Svobodovou.

„Jsem velmi rád, že se nám po dvou letech neblaze ovlivněných koronavirovými restrikcemi podařilo náš turnaj opět posunout na mezinárodní úroveň. A to díky hráčským i trenérským kontaktům našeho kouče Martina Hrocha, které nám pomohly zajistit účast klubu z francouzského města Evreux, jenž hrál v minulé sezoně nejvyšší soutěž. A přestože z ní sestoupil, určitě bude mít ambice se do ní vrátit,“ říká předseda olomuckého klubu Jiří Zemánek.

„Spolu s mistrovským Prostějovem je to určitě velmi kvalitní nabídka a je skvělé, že můžeme našim fanouškům přinést ještě před startem extraligy zajímavé sportovní zážitky. Tímto jsou určitě všichni zváni,“ dodává.

Čtvrteční přípravné utkání Draků s Přerovem se nedohrálo. Duel předčasně ukončila hromadná potyčka hráčů.
VIDEO: Táhněte domů! Bitka Zubrů v Šumperku přerostla na střídačku

Pro trenéra vysokoškolaček Martina Hrocha bude domácí turnaj jedním z vrcholů probíhající letní přípravy před novou sezonou. „Samozřejmě hrajeme řadu přípravných zápasů především s domácími protivníky, ale kvalitní turnaj s mezinárodní konkurencí a v atmosféře ostrých zápasů je tím nejlepším, co nás může prověřit,“ říká.

Turnaj s mnohaletou tradicí se letos již popáté koná pod patronací renomované stavební firmy TOMI - REMONT a.s. „Jsem potěšen, že jsme se znovu mohli stát titulárním partnerem tohoto známého a fanoušky i kluby oblíbeného turnaje a navázat tak na naši trvalou podporu olomouckého ženského volejbalu,“ chválí si dlouhodobou spolupráci ředitel TOMI - REMONT a.s. Martin Dokoupil.

Turnaj se za účasti šestice týmů odehraje ve dvou skupinách, v nichž se trojice soupeřů střetne systémem každý s každým. Začne se netradičně už ve čtvrtek v 17 hodin zápasem Šternberk - Prostějov ve šternberské sportovní hale Ecce Homo, v pátek se bude hrát už tradičně v Olomouci od 10.30, sobotní program zde odstartuje v deset dopoledne a v neděli se budou konat dva duely - o bronz od 10.30 a finále od 11 hodin. Obhájkyněmi loňského prvenství jsou domácí volejbalistky.

Jestřábi Prostějov. Ilustrační foto
Po dvou prohrách znovu vítězství! Jestřábi si doma poradili s Frýdkem-Místkem

TOMI - REMONT Cup (O pohár rektora Univerzity Palackého)

Zúčastněné celky:

Skupina A:

VK UP Olomouc

Evreux Volley-Ball (Francie)

VK Šelmy Brno

Skupina B:

VK Prostějov

PVK Olymp Praha

TJ Sokol Šternberk

Čtvrtek:

17.00 Šternberk - Prostějov (hala Ecce Homo ve Šternberku)

Pátek:

10.30 Olomouc - Evreux

17.00 Evreux - Šelmy a Olymp - Prostějov

Sobota:

10.00 Olomouc - Šelmy a Šternberk - Olymp

15.30 semifinále A1 - B2

17.00 o 5. místo A3 - B3

18.00 semifinále B1 - A2

Neděle:

10.30 o 3. místo

11.00 finále