Vysokoškolačky sice obhajují loňské stříbro, ale po letní obměně kádru již nemíří tak vysoko. O tom vypovídá i páté místo po základní části.

Olomoucké volejbalistky navíc šestkrát po sobě prohrály 0:3.

„V horní skupině ale byly těžké zápasy. Po loňské sezoně nám odešlo hodně hráček. Bude záležet, jak se chytneme na Slavii,“ uvědomuje si olomoucký trenér Jiří Teplý.

Jeho tým v nadstavbové skupině pouze jednou vyhrál, když porazil právě Slavii 3:2. Pražský tým je na tom úplně stejně. Připsal si jedinou výhru nad Hanačkami.

„Postupové šance vidím padesát na padesát. Věřím, že se o postup porveme,“ poznamenal Teplý.

Co by na soupeře mohlo platit.

„Slavia je houževnaté družstvo. Nesmíme je nechat rozehrát. Musíme se soustředit na každý zápas zvlášť,“ řekl olomoucký trenér.

Šternberk zkusí Prostějovu sebrat aspoň set

Šternberské volejbalistky už svůj prioritní úkol splnily. Udržely extraligu i pro příští sezonu. Ve čtvrtfinále je nyní čeká největší favorit na český titul VK Agel Prostějov.

„Mohl bych dát holkám za úkol sebrat favoritovi set. To by byl úspěch,“ přemýšlí šternberský kouč Radomil Juřík.

Účastník Ligy mistryň v extralize neprohrál jediný zápas a ve 26 zápasech přišel o pět setů. „Budeme se snažit odehrát slušný volejbal. Nechceme, aby to byl propadák,“ přeje si Juřík.

Už teď ale myslí spíš na další část soutěže, tedy skupinu o páté až osmé místo.

„S největší pravděpodobností bychom měli hrát s poraženým ze dvojice Olomouc – Slavia. Budeme držet palce Olomouci, aby postoupila,“ přiznal Juřík.

Šternberské volejbalistky v závěru základní části chytily slušnou formu, díky níž se posunuly na osmou příčku.

„Ze začátku jsme hráli velmi dobře. Pak ale ze sestavy vypadla Holásková, další nemoce zamíchaly s kádrem a prohrávali jsme. Až teď se tým stabilizoval,“ dodal Juřík.

Prostějovský favorit nemůže mít jiné ambice než obhajobu titulu. Zároveň nechce ve čtvrtfinále nic podcenit.

„I když je soupeř papírově slabší, musíme se i na tyhle duely připravit naprosto zodpovědně a nic nepodcenit. Abychom bez problémů postoupili a dobrými výkony se rozjeli do dalšího programu play off,“ řekl pro klubové stránky asistent prostějovského trenéra Ľubomír Petráš.

Program čtvrtfinále:

1. zápasy, 24. března: VK Agel Prostějov – TJ Sokol Šternberk (17.00), VC Slavia Praha – SK UP Olomouc (18.00).

2. zápasy, 25. března: VK Agel Prostějov – TJ Sokol Šternberk (17.00), VC Slavia Praha – SK UP Olomouc (17.00).

3. zápasy: TJ Sokol Šternberk – VK Agel Prostějov (27. března, 18.00), SK UP Olomouc – VC Slavia Praha (28. března, 17.00).

Případné 4. zápasy, 29. března: TJ Sokol Šternberk – VK Agel Prostějov (17.00), SK UP Olomouc – VC Slavia Praha (17.00).

Případné 5. zápasy, 31. března: VK Agel Prostějov – TJ Sokol Šternberk (17.00), VC Slavia Praha – SK UP Olomouc (17.00).