Hosté měli podle papírových předpokladů lepší vstup do zápasu (2:5, 4:7), houževnatý domácí tým se však nevzdal, nejenže dokázal se soupeřem držet krok, ale při podání Herdové dokonce průběh úvodního setu otočil ve svůj prospěch (12:14, 17:14).

V koncovce Šternberk nejprve promarnil dvoubodový náskok (23:21, 23:23), následně dva setboly, jenže obdobně se poté hned čtyřikrát vedlo i Olomouci. A tak následovaly další čtyři domácí šance na ukončení nekonečné sady a ta poslední byla úspěšná - 34:32 a 1:0 pro Sokol.

„Od stavu 17:15 v prvním setu jsme začali jančit, udělali v sadě celkem čtrnáct nevynucených chyb a po zásluze ji prohráli,“ hodnotil hostující trenér Martin Hroch.

Vyrovnaný úvod druhé sady rozčísla až svým servisem hostující Brazilka Silva (5:6, 5:13) a bylo rozhodnuto o majiteli druhé sady - 13:25 a 1:1.

Voleibalistky Přerova (v modrém) proti VK UP Olomouc.
Olomoucké volejbalistky zdolaly poslední Přerov. Plýtváme energií, zlobí se kouč

„Od druhého setu už jsme začali vcelku hrát naši hru, jenže pořád střídáme lepší momenty s horšími, což nás stojí třeba pět bodů v řadě,“ pokračoval Hroch.

Podobný scénář se opakoval také ve třetí části zápasu. Po podáních olomoucké Štimacové (1:1, 1:8) se domácí celek už jen obtížně snažil o návrat do hry (4:9, 11:15). V závěru z toho však ještě drama bylo; Sokol postupně snižoval a po odvrácení prvního setbolu hostí se dostal dokonce na bezprostřední dostřel (23:24). Svou druhou šanci už ale vysokoškolačky nepustily a po těsné výhře 25:23 vedly 2:1.

Ve čtvrtém dějství se Olomouc dostala do mírného vedení, ale Šternberk se dlouho držel v dosahu. Až koncovka potvrdila výhru favorita: po výsledku 20:25.

„Dnes jsme se snažili, což viděli i diváci, ale soupeř má kvalitu někde jinde, zejména na bloku a v útoku. Každopádně moc děkuji holkám za statečný výkon,“ konstatoval domácí trenér Jan Drešl.

Volejbalistky Šternberka. Ilustrační foto
Šternberk zaskočil Frýdek-Místek a má tři body! Trapný výkon, nechápe soupeř

„Jsem rád za tři body i proto, že to tady domácí zatím dokázali všem favoritům znepříjemnit. To se stalo i nám,“ uzavřel hostující trenér.

V sobotu 13. listopadu čeká Olomoučanky duel 13. ligového kola, a to doma od 17 hodin proti Ostravě. Šternberk má zápas s Přerovem odložený na 18. listopadu, a tak jeho nejbližším soutěžním utkáním bude v úterý 16. listopadu domácí střetnutí 2. kola Českého poháru proti Frýdku-Místku se začátkem v 18.30.

TJ Sokol Šternberk - VK UP Olomouc 1:3 (32, -13, -23, -20)

Rozhodčí: Vachutka, Horký

Čas: 116 minut

Diváků: 80

Šternberk: Z. Látalová, Körmendyová, Ramajová, Herdová, Kamidinová, N. Látalová, libero: Slavíková. Střídaly: Kořínková, Abendroth, Vyjídáková.

Olomouc: Moscická, Štimacová, Šepeľová, Blancová, Babićová, Silva, libero Gambová. Střídaly: Tinklová, Lazárková, Kneiflová.