První set přitom jednoznačně vyhrál hostující tým a zdálo se, že kráčí za vyrovnáním série. Ve druhé sadě však vysokoškolačky zvládly koncovku a vrátily se do zápasu. „Pak už bylo utkání otevřené,“ řekl olomoucký trenér Jiří Teplý.

Favorit šel však znovu do vedení, když ve třetím setu kontroloval několikabodový náskok. Ve čtvrté sadě znovu dominovaly domácí, a tak musel rozhodnout tie-break.

Prostějov sice vedl 3:1, ale při důrazném podání Gregorové vysokoškolačky otočily na 6:3. Za stavu 14:12 se olomoucké volejbalistky dopracovaly k mečbolu a pátý proměnily.

Olomoucké volejbalistky tak semifinálovou sérii vyhrály 3:1 a čeká je boj o titul. Oproti tomu vítěz základní části se musí spokojit se sérií o třetí místo.

„Pokud jsme chtěly postoupit, nemohly jsme dopustit pátý set. Olomouc postupuje zaslouženě, celou sérii odehrála velmi dobře,“ ocenila prostějovská trenérka Táňa Krempaská.

SK UP Olomouc – VK Prostějov 3:2 (-12, 19, –20, 22, 16)

Čas: 113 minut. Rozhodčí: Dvořák, Dočkal. Diváků: 1500.

SK UP Olomouc: Chalcarzová, Dedíková, Mátlová, Nachmilnerová, Gregorová, Piňosová, libero: Maléřová. Střídaly: S. Janečková, Mrázková. Trenér: Jiří Teplý.

VK Prostějov: Gönciová, Krupníková, Soares, Gálíková, Gogolová, Vivi, libero: Fraňková. Střídaly: Van Meter, Kadlecová. Trenérka: Táňa Krempaská.