O několik kilometrů severněji se stěhuje libero Julie Kovářová a reprezentační blokařka Veronika Trnková.

„Už bychom Prostějov rádi vystřídali na volejbalovém trůnu,“ konstatoval trenér Olomouce Jiří Teplý.

Obě exprostějovské volejbalistky mají nahradit Chorvatky René Sainovou a Bernardu Ćutukovou, se kterými olomoucký klub neprodloužil smlouvy.

„Teď chceme víc sázet na české hráčky, ale stále kombinovat mládí se zkušenostmi. Velezkušená Kovářová může družstvu více pomoct v organizaci hry v obraně,“ pochvaloval si příchod bývalé reprezentantky kouč Teplý.

Prostějov dolů, Olomouc nahoru?

Sama Kovářová bezprostředně po zisku pátého českého titulu s Prostějovem naznačila, že poměr v rozložení sil mezi oběma hanáckými volejbalovými kluby se může před novou sezonou změnit.

„Prostějov má nyní trošku jiné plány. Takže já už tady nezůstávám. Je tady ale rozhodně výborné zázemí, líbí se mi město, i lidi jsou tu příjemní. Tak snad to tady bude pokračovat,“ popřála svému bývalému klubu.

„Nebylo jednoduché jednat s takovými hráčkami, ale asi i ony samy cítí, že Prostějov už půjde trochu dolů. A doufám, že také cítí, že my bychom měli jít nahoru,“ pousmál se Teplý.

Olomoucký tým bude v příští sezoně usilovat o úspěchy české extralize, Českém poháru, evropském poháru pod hlavičkou CEV i ve Středoevropské lize MEVZA.

„Děláme všechno pro to, abychom se pohybovali v čele českého a na důstojném místě v evropských žebříčcích,“ dodal trenér.