Stav je vyrovnaný 1:1 na zápasy a nedá se odhadnout, kdo má k prvenství blíž. Rozjeté vysokoškolačky, nebo obhájce titulu?

„Očekávám dál vyrovnaný boj, stát se může cokoliv,“ avizuje olomoucký trenér Jiří Teplý, jehož tým v sobotu vyhrál v tie breaku, ale o den později neuhrál ani set.

V lepším rozpoložení by tak mohly být prostějovské volejbalistky.

„Určitě bude záležet i na tom, jak jsou hráčky připravené fyzicky. Aby byly schopné zopakovat dobrý výkon následující den. Zároveň zůstane klíčovým faktorem také obrana klíčových hráček,“ uvědomuje si prostějovský trenér Miroslav Čada.

Domácí palubovka by však měla být výhodou Olomoučanek.

„Je to 1:1 na utkání, hraje se na tři vítězství a my teď míříme domů, kde se znovu pokusíme Prostějov co nejvíc potrápit,“ přeje si olomoucká kapitánka Katarína Dudová.

Prostějovský favorit přitom ve sportovní hale již nezvládl finále Českého poháru a v hlavách by tento nezdar mohl zůstat.

„Radši nechci nic tipovat. Od začátku sezony jsem říkala, že v českých soutěžích opět chceme jedině trofeje, a jednu jsme už nezískaly. Proto raději nebudu nic odhadovat ani prohlašovat. I když je pochopitelné, že strašně moc toužíme na mistrovský titul dosáhnout,“ poznamenala prostějovská blokařka Nina Herelová.

Bude ve čtvrtek v Olomouci korunován český mistr, nebo se rozhodne až v sobotu na prostějovské palubovce? Oba zápasy začínají v 17 hodin.