Olomouc - Ostrava 3:2 (18, 21, - 19, - 15, 7)
První dva sety patřily domácím a zdálo se, že tentokrát si se svým soupeřem poradí ve třech sadách. Ale jako tradičně v této sérii vedení 2:0 nic neznamenalo. Hanačky totiž na začátku třetího setu postihl dlouhodobý výpadek, když se skóre z 5:3 otočilo na 5:12. Ostravské volejbalistky se tak rázem vrátily do zápasu a ve čtvrtém setu si s Olomoucí dělaly, co chtěly. Nepomohla ani četná střídání v domácím týmu. "Některé hráčky jsem raději nechal vydechnout, aby do pátého setu nastoupily v klidu," vysvětlil olomoucký trenér Jiří Teplý.
A vyplatilo se. Vysokoškolačky hned v úvodu získaly dvoubodový náskok, který průběžné navýšily až na osmibodový rozdíl. "Uhráli jsme začátek a pak už jsme byli v psychické výhodě," dodal Teplý. Olomoucké volejbalistky si tak zajistily šesté místo a sezona pro ně skončila. "Hráčky ale budou mít volno jen do Velikonoc. Takovému mladému týmu by pauza neprospěla," vysvětlil kouč.
Rozhodčí: Gall, Dočkal. Čas: 108 min. Diváci: 300. Konečný stav série: 3:1. SK UP Olomouc: Chalcarzová, Mátlová, Gregorová, Piňosová, Dedíková, S. Janečková, libero Bednářová. Střídaly: Peršinová, Chromečková, Melichárková. Trenér: Teplý.