Soutěž přitom pro SK UP Olomouc začala nadějně. Tým se držel v horní polovině tabulky, která zajišťovala účast v kvalitnější nadstavbové skupině. Zlom však přišel v devátém kole po zbytečné domácí porážce (2:3) od Přerova.

SK UP rázem přišel o čtvrtou příčku a musel se spokojit s nadstavbovou skupinou týmů na pátém až osmém místě. Po nadstavbě dokonce Hanačkám patřilo 7. místo a ve čtvrtfinále 0:2 na zápasy podlehly druhé Slavii Praha.

„Mohli jsme se klidně dostat na páté místo, kdybychom v posledním kole neprohráli s Ostravou. Ve čtvrtfinále byl Frýdek-Místek hratelný, protože mu chyběly tři hráčky,“ upozornil olomoucký trenér, že družstvo mohlo pomýšlet na semifinále. Zároveň si ale uvědomuje, že to by byla pro mladý tým konečná. „Na víc než čtvrté místo jsme neměli. Nebyli bychom lepší než v rozmezí čtvrtého až sedmého místa,“ upozornil Teplý.
Družstvo před sezonou posílila zkušená smečařka Chalcarzová, která se stala nejvýraznější osobností týmu.

Jinak ale olomoucký tým využíval jako tradičně mladé hráčky. „Snažíme se dělat perspektivní družstvo. To nám vychází, ale je to na úkor momentálních výkyvů. V základu byly tři hráčky pod dvacet let,“ připomněl olomoucký kouč.

Sezona skončila, ale volna si olomoucké volejbalistky příliš nedopřejí. „Jen do Velikonoc. Dlouhé volno by tak mladému týmu neprospělo. Chceme pokračovat dál a připravovat se na další sezonu. Doufám, že jako obhájce vítězství budeme pozváni na turnaj do Itálie,“ nastínil Teplý další program.