Mladý tým se totiž teprve tvoří na nadcházející sezonu. „Mladé hráčky dostaly příležitost konfrontace s mezinárodním volejbalem. Obhajovali jsme sice loňské vítězství, ale v Itálii hrálo jiné družstvo, které se teprve dává dohromady,“ řekl Teplý. Z týmu, který nastupoval v uplynulé extraligové sezoně, nastoupilo kvarteto Gregorová, Piňosová, Maléřová a Janečková. Družstvo bylo doplněno o tři dorostenky a tři hráčky, které jsou v klubu na zkoušce.

Olomoucké volejbalistky v základní skupině zaznamenaly jedno vítězství a dvě porážky. Ve čtvrtfinále je tak čekal Vasa Budapešť, se kterým si bez problémů poradily 3:0. V semifinále si vysokoškolačky poradily s americkým univerzitním týmem Volleyhut.com 3:1. Ve finále Hanačky narazily na další americký tým Third Degree, které na turnaji ani jednou neprohrálo. Favorit svou neporazitelnost potvrdil výhrou 3:0. „To, že jsme se dostali do finále, považuji za velký úspěch. Družstva do pátého místa byla velmi kvalitní. Jsem také rád, že hráčky získaly zkušenosti,“ pochvaloval si olomoucký kouč.


Mimo poháru za druhé místo se olomoucké volejbalistky dočkaly i individuálního ocenění. Kapitánka Veronika Gregorová byla vyhlášena nejlépe útočící hráčkou turnaje. Navázala tak na loňský rok, kdy převzala cenu pro vůbec nejlepší hráčku. Olomoucké volejbalistky zahájí přípravu na příští sezonu 4. srpna tradičním kondičním soustředěním na Pastvinách. „V první fázi začneme se šestnácti hráčkami. Přes léto dořešíme posily z profesionálních hráček a kádr eliminujeme na dvanáct až čtrnáct hráček,“ dodal Teplý.

Extraliga startuje úvodním kolem 11. října.