„Olomouc asi jediná trochu odskočí všem ostatním,“ připustil před startem nové sezony prostějovský louč Lubomír Petráš, který převzal taktovku po Miroslavu Čadovi, jenž družstvo v dubnu dovedl k desátému titulu řadě.

Nyní se Čada uchýlil do pozice sportovního manažera, do konkurenční Olomouce navíc odešlo trio Andrea Kossányiová, Veronika Trnková a Julie Kovářová.

„Já jsem do Olomouce šla pro titul jak v poháru, tak v české lize, tak v MEVZe. Letos to bude triple a pro nic jiného si nejdeme,“ prohlásilo odhodlaně usměvavé libero.

Olomoucký tým jako jediný z účastníků extraligy zahájil sezonu už o pár dní dřív. Výběru trenéra Jiřího Teplého premiérové utkání ve zmiňované Středoevropské lize (MEVZA) nevyšlo a ve slovinském Mariboru prohrál 1:3.

„Byl to z naší strany špatný výkon, holky si musejí uvědomit, že samy se výsledky nedostaví. Musíme se zlepšit,“ burcoval olomoucký tým Teplý.

Premiéru v nové extraligové sezoně Hanačky odehrají v sobotu na palubovce Olympu Praha.

Šternberk hostí Přerov

Volejbalová extraliga žen v sobotu startuje zápasy 1. kola a ve Šternberku se od 17 hodin představí posílený tým Přerova.

„Jedeme si pro tři body,“ má jasno hlavní trenér Volejbalu Přerov Radim Vlček.

Ten se bude opírat hlavně o reprezentantku Evu Svobodovou a nově příchozí libero s reprezentačními zkušenostmi Nikolu Vaňkovou, tým posílily také dvě Bělorusky a jedna Američanka, nechybí ani další nové akvizice.

Zubřice by se tak rády vyšplhaly do vyšších pater tabulky, než bylo loňské osmé místo.

S podobným cílem jde do sezony Šternberk, který výrazně obměnil kádr.

Do družstva se vracejí Eliška Ticháčková a Veronika Schandlová, hrající asistentkou trenéra bude Lenka Oborná.

Z loňského kádru zůstávají pouze univerzálka Sandra Kotlabová a blokařka Eva Hudylivová.

Úkolem poskládat nový tým byl pověřen zkušený slovenský profesionál Vladimír Sirvoň.