První pohárový duel proti nejslabšímu celku extraligy měla univerzita pevně ve svých rukou a prakticky neustále nad svým soupeřem vedla.

„Komplikace jsme si způsobili sami pouze ve třetím setu, kdy jsme vedli 21:17 a nechali jsme domácí vyrovnat,“ řekl olomoucký trenér Jiří Teplý.

„Koncovku už jsme ale zase bez potíží zvládli. Celkově to byl snadný zápas, v němž jsme mohli poslat na hřiště celou střídačku,“ potěšilo Teplého.

Utkání v Praze bylo prvním ze tří v řadě, v nichž se Olomoučanky střetnou právě s protivníkem ze Střešovic. V sobotu je čeká tentýž celek v domácím ligovém zápase a poté také ve středeční pohárové odvetě. Obě klání se uskuteční v univerzitní sportovní hale na Lazcích od 17 hodin.

„Teď je pro nás důležité uspět v lize a potom chceme samozřejmě postoupit i v poháru, což by se nám snad už mělo podařit,“ věří kouč Jiří Teplý.

Pokud by se olomoucké volejbalistky skutečně probojovaly do semifinále Českého poháru, čekal by je lepší ze souboje Frýdku-Místku s pražským Olympem.

TJ Tatran Střešovice – SK UP Olomouc 0:3 (-14, -16, -21)

Sestava Olomouce: Dedíková, Piňosová, Gregorová, Chalcarzová, Langová, Měrková. Libero: Maléřová. Střídaly: Janečková, Mátlová, Minářová.