O tom svědčil i zcela zaplněný salonek hotelu Arigone, kde se v sobotu večer konal jeho křest a slavnostní předání šeku na 25 tisíc korun pro sdružení Šance – sdružení rodičů a přátel hematologicky a onkologicky nemocných dětí.

Právě pomoc dětem byla jedním z hlavních důvodů, proč odvážný kalendář vznikl.

Jeho autorkou je olomoucká fotografka a stylistka Hana Pauchová.

„Bylo to velmi příjemné focení, vše proběhlo velmi hladce. Od první domluvy do poslání kalendáře do tisku uběhl asi týden a půl,“ řekla mladá umělkyně.

„Nějaký stud tam samozřejmě byl, ale nakonec se nechtěly svléknout jenom dvě,“ prozradila s úsměvem Pauchová.

Kapitánka: Chtěly jsme změnu a nalákat diváky

Nápad nafotit kalendář uměleckých aktů vznikl v hlavě jedné z kapitánek týmu Veroniky Gregorové.

„Chtěly jsme udělat změnu oproti minulé sezoně, kdy jsme měly obyčejný kalendář, a také nalákat nové diváky,“ vysvětlila nahrávačka olomouckého oddílu, která pro pozoruhodné dílko rovněž zapózovala.

Svůj nápad okamžitě tlumočila trenérovi týmu Jiřímu Teplému.

„Trenér byl nadšený, hned to začal realizovat a sehnal fotografku Hanu Pauchovou,“ popisovala Gregorová, jak se celá záležitost rozběhla.

„Měl jsem strach z jediné věci, v původním plánu totiž bylo, že bychom se fotili i my,“ vyprávěl pobaveně kouč Teplý, který si na umělecký akt nakonec netroufl.

První fotka strhla lavinu

Akci s kalendářem ještě musel posvětit předseda klubu Jiří Zemánek, kterého zpráva o nafocení kalendáře zastihla v Praze.

„Teď jsem rád, že jsem byl tam a ne tady, původně jsem z toho měl totiž trochu obavy. Ale když teď vidím výsledek, tak musím uznat, že to je skutečně velmi povedené,“ usmíval se Zemánek.

Ještě před slavnostním křtem uvolnil klub jednu z fotek a dal ji k dispozici médiím. Z kalendáře se prakticky přes noc stal hit. Jenom na webu Olomouckého deníku se stal článek o jeho vzniku jednoznačně nejčtenějším odkazem za poslední měsíc.

„Jakmile v novinách vyšly první fotky, tak se spustila lavina reakcí a ohlasů. Začalo se to hodně rozšiřovat, my jsme za to rády, lidé si mohou přečíst, že je to na dobrou věc. Navíc budou vědět, že na volejbal se mohou přijít podívat na hezké holky,“ přemítala Gregorová.

Kalendář na zápasech

Odvážný kalendář volejbalistek SK UP Olomouc na rok 2011 si budou moci zájemci zakoupit za 220 korun během domácích extraligových zápasů týmu v univerzitní sportovní hale na Lazcích a také v nově otevřené prodejně Hi-Tec v Ostružnické ulici 31.